کد خبر: 1067382 A

فرماندار شهرستان کمیجان:

فرماندار شهرستان کمیجان گفت: با افزایش روند مراجعه‌های بیمارستانی بر اثر ابتلا به بیماری کرونا در کمیجان، ۱۰ تخت بستری با همکاری بسیج و مدیریت بیمارستان قدس اراک به ظرفیت بیمارستان امام علی (ع) این شهرستان اضافه شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، ابراهیم رستمی افزود:  ظرفیت تمامی ۳۲ تخت بستری در مرکز درمانی امام علی (ع) کمیجان برای درمان مبتلایان به ویروس کرونا تکمیل شده و با این وضعیت، تداوم روند صعودی کرونا در این شهرستان نگران کننده است. همچنین یک مرکز نقاهتگاه برای پذیرش بیماران کرونایی پیش بینی شده است، اما با توجه به کمبود پزشک و نبود دستگاه سی تی‌ اسکن و همچنین خستگی کادر درمان، فرایند کار پیچیده و طاقت فرسا است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه هنوز شیب بیماری تثبیت نشده و آمار مبتلایان، میزان بستری و فوتی ها صعودی است، گروه‌های بسیج و هلال احمر نیز برای مقابله و کنترل بیماری به مسئله ورود کردند. در این راستا از شهروندان انتظار می‌رود نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی پایبند باشند و با مشاهده کمترین علایم بیماری به مراکز درمانی مراجعه کنند تا دوران نقاهت را در منزل سپری کنند.

فرماندار شهرستان کمیجان اظهار داشت: طرح شهید سلیمانی در ۲۸ گروه محله‌محور در حوزه های حمایتی، مراقبتی و نظارتی در سطح شهرستان اجرا می‌شود و امید است به واسطه تعامل و همکاری گروه‌های جهادی و مردم با کادر درمان بتوان گام های مؤثری در راستای مقابله با بیماری کرونا برداشت.

رستمی با بیان اینکه شهرستان کمیجان در رنگ‌بندی کرونا از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در وضعیت قرمز قرار دارد، تصریح کرد: در حال حاضر میزان ابتلای خانوادگی افزایش یافته و این اتفاق وضعیت فعالیتی کادر درمان را دشوارتر کرده است.

کرونا افزایش ظرفیت تخت بستری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر