کد خبر: 1067375 A

معاون راهداری اردبیل خبر داد:

معاون حمل ونقل اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: در یک ماه گذشته 135 هزار نفر مسافر در استان جابجا شده است.

به گزارش ایلنا، رضا شیرین زاده در بازدید از پایانه مسافربری اردبیل از جابجائی 135 هزار نفر مسافر در استان اردبیل در یک ماه گذشته خبر داد و گفت: این میزان جابجایی در مقایسه با مدت فروردین ماه سال قبل 133 درصد افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه این میزان جابجایی مسافر در قالب 25 هزار مورد سفر انجام شده تصریح کرد: در تعداد سفر نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته 147 درصد افزایش نشان می دهد.

معاون حمل ونقل اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اردبیل از فعالیت 54 شرکت مسافری در استان اردبیل خبر داد و گفت: از این تعداد مسافر 68  هزار نفر با وسیله نقلیه اتوبوس، 11 هزار نفر با مینی بوس و 56 هزار نفر نیز از طریق ناوگان سواری جابجا شده اند.

شیرین زاده با بیان اینکه با هدف مقابله با شیوع ویروس کرونا بلیط مسافران اتوبوس ها پس از استعلام کد ملی و اطمینان از سلامت آنها صادر می شود خاطرنشان کرد: مسئولان شرکت های مسافربری قبل از صدور بلیط باید وضعیت کرونای مسافر را از طریق ارسال کد ملی وی به سامانه سروا (سازمان فنی اطلاعات ایران) استعلام کنند.

وی افزود: کلیه دستورالعمل های بهداشتی به شرکت های مسافربری ابلاغ شده ونظارت ویژه ای نیز بر اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در ناوگان های عمومی مسافری انجام می شود. 

معاون حمل ونقل اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اردبیل از فعالیت یک هزار و 110 دستگاه ناوگان مسافری در استان اردبیل خبرداد و گفت: 2 هزار و 522 راننده در بخش مسافر در حال خدمات رسانی به مردم هستند.

شیرین زاده از مردم و مسافران خواست هرگونه شکایت خود از عملکرد شرکت ها و رانندگان را از طریق سامانه 141 به اداره کل راهداری اطلاع دهند تا در کمیسیون های مربوطه به تخلف شرکت و رانندگان رسیدگی شود.

راهداری حمل و نقل جاده ای راهداری اردبیل حمل و نقل جاده ای استان اردبیل رضا شیرین زاده جابجایی مسافر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر