کد خبر: 1067326 A

انجیدنی خبر داد:

دبیر کارگروه مراقبت و درمان کووید-۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: بخش کرونا در همه مراکز درمانی و بیمارستان‌های زیر پوشش این دانشگاه ایجاد شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، علی‌اصغر انجیدنی دبیر کارگروه مراقبت و درمان کووید-۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: بخش کرونا در همه مراکز درمانی و بیمارستان‌های زیر پوشش این دانشگاه ایجاد شده و ۵۰ بیمارستانی که زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد فعالیت دارند به اندازه کافی تخت برای بیماران کرونایی در آنها وجود دارد.

وی افزود: بدین منظور بیمارستان‌های بزرگ دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیشتر ظرفیت خود را به درمان بیماران کرونایی اختصاص داده‌اند.

دبیر کارگروه مراقبت و درمان کووید-۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: در حال حاضر انجام اعمال جراحی الکتیو یا غیرضروری در بیمارستان‌ها محدود شده است و اگر نیاز باشد همه تخت‌های بیمارستانی به بیماران کرونایی اختصاص خواهد یافت.

انجیدنی بیان کرد: در عین حال از مردم تقاضا داریم به طور مستقیم به بیمارستان‌ها مراجعه نکنند، زیرا بیمارستان‌ها بیشتر برای بیمارانی است که از طریق پزشکان متخصص و مراکز درمان سرپایی ارجاع داده شده‌اند.

وی تصریح کرد: مراجعه مستقیم مردم به بیمارستان‌ها علاوه بر ایجاد ازدحام در مراکز درمانی، مخاطرات انتقال بیماری را نیز به دنبال دارد.

دبیر کارگروه مراقبت و درمان کووید-۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد تاکید کرد: اولین گام تماس با سامانه ۱۹۱ است و تماس گیرندگان با علائم مشکوک از طریق مشاوره با کارشناسان به نظام ارجاع بیماران کرونایی هدایت می‌شوند.

بیمارستان پوشش دانشگاه علوم پزشکی مراکز درمانی مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر