کد خبر: 1067297 A

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان:

به گفته مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان از آبان ماه سال گذشته تا سوم اردیبهشت امسال ۶۳ هزار و ۹۷۴ زنجانی از خدمات شهید قاسم سلیمانی در قالب ناظران سلامت بهره مند شده اند.

به گزارش ایلنا از زنجان، سید قاسم موسوی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان در جمع خبرنگاران، گفت: ناظران سلامت طرح شهید قاسم سلیمانی با توجه به توافقنامه همکاری جمعیت هلال احمر با وزرات بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سال گذشته آغاز شد و در زمان حاضر نیز اجرای آن ادامه دارد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان، ادامه داد: ناظران سلامت طرح شهید قاسم سلیمانی با همکاری جوانان و داوطلبان جمعیت هلال احمر و بازرسان سلامت محیط و کار دانشگاه علوم پزشکی در زمینه کنترل و نظارت بر حسن اجرای پروتکل‌های بهداشتی برای حفظ سلامت مردم و قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا اجرای آن  از سال 99 آغاز و هم اکنون نیز ادامه دارد.

وی، گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده مسئولیت نظارت فنی و کارشناسی بر تیم‌های داوطلب بر عهده دانشگاه‌ علوم پزشکی استان بوده و همه بازدیدها و نظارت‌های انجام شده توسط نیروهای داوطلب هلال احمر بدون مداخلات میدانی، حقوقی و قضایی است.

موسوی، یادآورشد: در این طرح ناظران سلامت شهید قاسم سلیمانی ارزیابی و نظارت بر اماکن تهیه و توزیع واحدهای صنفی، ادارات، مراکز ارائه خدمات مردمی، نظارت بر پروتکل‌های بهداشتی ادارات، بانک‌ها، محل‌های تجمع، بازارها و میادین میوه و تره‌بار با بهره‌گیری از لیست‌های مرتبط با هر صنف توسط کارشناسان بهداشت محیط مراکز جامع خدمات سلامت در اختیار جمعیت هلال احمر قرار گرفته است.

 وی افزود: از آبان ماه سال گذشته تا سوم اردیبهشت امسال  سه هزار و 411 نفر روز از جوانان داوطلب  خانم و آقا در جمعیت هلال احمر استان زنجان در قالب یکهزار و 956 تیم برای 63 هزار و 974 نفر در طرح ناظران سلامت خدمات ارائه داده اند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: این اعضا تاکنون توانسته اند 34 هزار و 294 مکان را به لحاظ رعایت پروتکل های بهداشتی نظارت و ارزیابی کرده اند.

موسوی اظهارداشت: همکاری در آموزش عمومی کسبه، اصناف، همکاری در ضدعفونی اماکن و معابر و محل‌های تجمع و همکاری با تیم‌های مراقبت و حمایت از دیگر اقداماتی است که از سوی جمعیت هلال احمر استان زنجان در طرح شهید قاسم سلیمانی انجام شد.

وی اضافه کرد: این طرح با مشارکت جوانان داوطلب در شهرستان های طارم، خدابنده، ایجرود، ماهنشان، خرم دره، زنجان و ابهر در حال اجراست.

ناظران سلامت/ کرونا ویروس/ جمعیت هلال احمر استان زنجان/ وزارت به
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر