کد خبر: 1067260 A

مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان عنوان کرد:

مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از جابجایی بیش از 5.5 میلیون تن کالا از طریق خطوط ریلی در بندر شهید رجایی طی سال گذشته خبر داد و گفت: تعداد واگن های حمل کالا نیز در این مدت 13.2 درصد رشد داشته است.

به گزارش ایلنا از بندرعباس، علی رضا محمدی کرجی ران ضمن تشریح اقدام صورت گرفته در شبکه ریلی بندر شهید رجایی، عنوان کرد: طی سال گذشته 800 متر خطوط جدید با اعتبار 65 میلیارد ریال به مجتمع بندری شهید رجایی اضافه شد.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی با بیان اینکه در سال گذشته 5 میلیون 525 هزار تن انواع کالا از طریق شبکه ریلی بندر شهید رجایی جابجا شده اظهار کرد: در مقایسه عملکردی، نمودارها در همسنجی با مدت مشابه سال گذشته رشد 3.72 درصدی را نشان می دهند.

وی ادامه داد: دراین مدت تعداد واگن های حمل و نقل کالا نیز از رشد 13.2 درصدی برخوردار بوده است.

محمدی کرجی ران ایجاد زیرساخت‌های جدید متناسب با طرح جامع بندر شهید رجایی با هدف افزایش سهم ریلی از جابجایی کالا را از مهمترین راهبردهای سال جدید بیان کرد و افزود: ضمن اهتمام بر افزایش ظرفیت بار فله و کانتینری از طریق این شبکه، با برنامه ریزی های صورت گرفته  برگزاری جلسات مشترک با اداره کل راه آهن استان  و صاحبان کالا در جهت رفع مشکلات و موانع احتمالی تدوین و در دستور کار قرار گرفته است.

بندر شهید رجایی بعنوان بزرگترین بندر تجاری کشور از60 کیلومتر خط ریلی برخوردار بوده که شاخه های مختلف این خطوط به 12 محوطه اختصاصی منتهی می شود.

رشد بنادر هرمزگان رجایی برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر