کد خبر: 1067198 A

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین خبر داد:

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین گفت: آزمون دانش آموزان پایه‌های نهم و دوازدهم بصورت حضوری و سایر پایه‌ها در تمام استان غیرحضوری خواهد بود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، حسنعلی اصغری با اشاره به نحوه برگزاری آزمون نهایی دانش آموزان گفت: براساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا تمام امتحانات نوبت دوم دانش آموزان بصورت مجازی و از طریق شبکه شاد برگزار می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین ادامه داد: آزمون دانش آموزان پایه‌های نهم و دوازدهم بصورت حضوری برگزار می‌شود که شامل ۱۸ هزار و ۶۱ دانش آموز پایه نهم و ۱۰ هزار و ۸۴۰ دانش آموز در پایه دوازدهم است.

وی اظهار کرد: ارزشیابی پایه دوازدهم بصورت حضوری از ۲۷ اردیبهشت آغاز و تا ۲۲ خرداد ادامه خواهد داشت، در پایه‌های هفتم، هشتم، دهم و یازدهم نیز آزمون‌ها در سامانه "شاد" و بصورت کاملا غیرحضوری برگزار می‌شود.

این مسوول ادامه داد: در انجام فرآیند برگزاری آزمون قریب به ۲ هزار و ۱۵۰ نفر عوامل اجرایی همکاری خواهند داشت و ۶ حوزه تصحیح در نظر گرفته شده است.

اصغری تاکید کرد: تدابیر لازم برای برگزاری امتحانات حضوری با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مقابله با کرونا اندیشیده شده و والدین هیچ‌گونه نگرانی در این زمینه نداشته باشند.

وی عنوان کرد: امسال ۱۳۰ حوزه برگزاری آزمون دانش آموزان با رعایت مقررات بهداشتی در نظر گرفته شده که نسبت به سال گذشته ۵۰ درصد رشد دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین گفت: آزمون سایر پایه‌های تحصیلی در نقاط مختلف استان با شرایط زرد، نارنجی و قرمز کرونایی بصورت غیرحضوری خواهد بود و آموزش‌های مجازی تا پایان اردیبهشت ماه ادامه خواهد یافت.

آموزش و پرورش استان دانش آموز دانش آموزان رشد مدیرکل آموزش و پرورش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر