کد خبر: 1067036 A

به دلیل صید غیرمجاز صوزت گرفت؛

فرمانده یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات استان بوشهر گفت: ۹ فروند شناور صیادی به سبب صید غیر مجاز و رعایت نکردن قوانین و مقررات مربوط به صید در آب‌های استان توقیف شدند.

به گزارش ایلنا، قدرت‌اله حاتم‌وند حفظ ذخایر آبزیان را از اولویت‌های شیلات بیان کرد و افزود: صید آبزیان بر اساس صدور مجوز‌ها انجام و در غیر این صورت تخلف و قاچاق محسوب می‌شود.

وی از برخورد با صید غیرمجاز و توقیف شناور‌های صیادی در خلیج فارس خبر داد و گفت: باتوجه به صید غیرمجاز از سوی برخی شناور‌ها در بعضی از صیدگاه‌ها در شمال و جنوب استان، تیم‌های عملیاتی برای برخورد با آنها اعزام شدند.

فرمانده یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات استان بوشهر ادامه داد: در همین زمینه ۹ فروند شناور صیادی که در آب‌های ساحلی این استان به صید غیر مجاز مشغول بودند به سبب رعایت نکردن قوانین و مقررات مربوط توقیف که ۴ فروند قایق در گشت یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات در آب‌های جنوبی و ۵ فروند لنج در آب‌های شمال استان توقیف شدند.

حاتم‌وند، نداشتن مجوز صید، رعایت نکردن حریم صیدگاه‌ها و حمل ادوات و ملوانان غیرمجاز را از دلایل توقیف ۹ فروند شناور یاد شده عنوان کرد.

استان بوشهر خلیج فارس قاچاق قوانین و مقررات صید
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر