کد خبر: 1066867 A

معاون دانشگاه علوم پزشکی قزوین خبر داد:

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: تاکنون 11 هزار و 304 دز واکسن در استان تزریق شده که از این تعداد 10هزار و 278 دز برای نوبت اول و 20 هزار و 116 دز برای نوبت دوم بود.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا از قزوین، جلال رحمانی در جلسه ستاد کرونای استان که بعد از ظهر امروز در استانداری برگزار شد، گفت: تاکنون 11 هزار و 304 دز واکسن در استان تزریق شده که از این تعداد 10 هزار و 278 دز برای نوبت اول و 20 هزار و 116 دز برای نوبت دوم بود، امروز نیز تزریق 800 مورد برنامه ریزی شده و به احتمال زیاد در سهمیه جدید 3 هزار واکسن سینوفارم نیز به استان اختصاص داده می‌شود.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی قزوین ادامه داد: به احتمال زیاد واکسیناسیون گروه درمان تا چند روز آینده به پایان می‌رسد اما بخشی از گروه بهداشت نسبت به دریافت واکسن آسترازنکا مقاومت دارند که درصورت عدم دریافت باید منتظر اتمام فاز دوم و رسیدن واکسن جدید ایرانی باشند.

وی ابراز کرد: قزوین با همکاری هلال احمر چهار مرکز واکسیناسیون برای فاز دوم در نظر گرفته، توجه به این نکته ضروری است که هیچ جایی برای ثبت سامانه سیب وجود ندارد و فراخوان‌ها و پیامک‌هایی که در این زمینه ارسال می‌شوند کلاه برداری هستند.

این مسئول افزود: ما در استان حدود یک میلیون 300 هزار نفر جمعیت داریم که از این تعداد یک میلیون 260 هزار نفر در سامانه سیب ثبت نام شده‌اند و باقی افراد نیز ثبت خواهند شد، هنگام فراخوان واکسن در گیت ورودی مرکز دریافت واکسن صرفا ثبت واکسن در سامانه انجام می‌شود.

وی عنوان کرد: تاکنون 7 هزار و 660 دز واکسن آسترازنکا در استان تزریق شده و 800 دز واکسن نیز طی امروز تزریق می‌شود.

رحمانی گفت: به طور طبیعی هر واکسن دارای واکنش است و  طبق اعلام دریافت کنندگان ۶۵ درصد افراد تا 72 ساعت با تب، سرگیجه و بیحالی مواجه شدند، که البته این به معنای داشتن عارضه نیست.

استان قزوین پیامک دانشگاه علوم پزشکی واکسیناسیون برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر