کد خبر: 1066746 A

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان رضوی گفت: نخستین دستگاه خودرو تریلی به منظور اجرای سیار تئاتر در خراسان رضوی خریداری، تجهیز و آماده فعالیت شد.

به گزارش ایلنا از مشهد، ابراهیم زره‌ساز مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان رضوی گفت: نخستین دستگاه خودرو تریلی به منظور اجرای سیار تئاتر در خراسان رضوی خریداری، تجهیز و آماده فعالیت شد. این حرکت فرهنگی اجتماعی موثر و جذاب که در قالب آن اجرای تئاتر صحنه‌ای برای کودکان و نوجوانان صورت می‌گیرد، پیش از این تنها در پایتخت تجربه شده بود و هم‌اینک اجرای سیار نمایش‌های تئاتری در کشور با به کارگیری ۶ دستگاه تریلی با عنوان "پیک امید کانون" تنها در تهران جریان دارد.

او افزود: هفتمین تریلی تئاتر کشور که با عنوان تئاتر سیار نیز شناخته می‌شود در خراسان رضوی در حال آماده‌سازی و تجهیز است که با توجه به قابلیت طی کردن مسافت طولانی و با توجه به تجهیز کامل آن، علاوه بر ملزومات اجرای تئاتر به تجهیزات کتابخانه‌ای و سرگرمی، امکان ارائه خدمات به دورترین نقاط استان را دارد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان رضوی ادامه داد: در حال حاضر هیچ استانی در کشور از این امکان برخوردار نیست و صرفا تریلی تئاتر‌های استان تهران به سایر استان‌ها سفر کرده و به کودکان و نوجوانان خدمات فرهنگی می‌دهند.

زره‌ساز بیان کرد: با پیگیری و حمایت استانداری خراسان رضوی یک دستگاه تریلی ۱۸ چرخ در اختیار این کانون قرار داده شده و از محل بودجه آسیب‌های اجتماعی اعتباری برای تجهیز آن تخصیص یافت.

او تصریح کرد: سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان نیز کد اختصاصی اعتباری به این پروژه اعطا کرد که در نتیجه در حال حاضر آماده‌سازی این تریلی تئاتر در مراحل پایانی قرار دارد و ویژه همین استان خواهد بود.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان رضوی تاکید کرد: تاکنون ۱۵ میلیارد ریال برای تجهیز این تریلی هزینه شده است که پیش‌بینی می‌شود تا ۲۰ میلیارد ریال افزایش یابد.

بودجه تئاتر خراسان رضوی خودرو کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر