کد خبر: 1066709 A

رییس ستاد انتخابات استان خبر داد؛

رئیس ستاد انتخابات استان از تایید صلاحیت ۹۴ درصد از نامزدهای شوراهای اسلامی شهر در هیات اجرایی استان خبر داد.

به گزارش ایلنا، بهروز ندایی در جلسه ستاد انتخابات استان عنوان کرد: تا یک هفته آینده نتیجه صلاحیت‌ها پس از بررسی هیات‌های نظارت شهرستان‌ها به فرمانداری‌ها اعلام می‌شود و بررسی صلاحیت ثبت نام کنندگان برای شوراهای اسلامی روستا نیز در حال انجام است.

وی از آماده بودن زیرساخت‌ها برای برگزاری انتخابات در استان خبر داد و گفت: در تمام حوزه‌ها نیروها و تجهیزات مورد نیاز تامین شده و تلاش می‌شود انتخابات پرشوری در استان برگزار شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل گفت: فعلا تصمیمی برای نحوه تبلیعات نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در بین طرفداران استانی و نامزدهای شوراهای اسلامی شهر و روستا اتخاذ نشده است.

ندایی بیان کرد: تصمیمات اتخاذ شده برای نحوه انجام تبلیغات به محض اعلام از ستاد انتخابات کشور ، اطلاع رسانی می‌شود.

وی بیان کرد: مدیران و کارکنان دستگاه‌های اجرایی باید در انتخابات اصل بی طرفی را رعایت کنند و با هر گونه سوء استفاده احتمالی برخورد می شود.

ندایی اذعان کرد: مشارکت حداکثری در انتخابات از اولویت ها بوده و در این راستا ایجاد فضای رقابتی سالم بین نامزدهای شوراهای اسلامی شهر و روستا ضروری است.

معاون استاندار اردبیل به افزایش تعداد داوطلبان نامزدی شوراهای اسلامی روستا اشاره کرد و گفت: تعداد ثبت نام کنندگان در شوراهای اسلامی روستا ۱۸۵ نفر نسبت به دوره قبل افزایش یافته و بجز پنج روستا که تعداد داوطلبان به حد نصاب نرسیده، از همه روستاها، برای شوراهای اسلامی روستا ثبت نامی داریم.

وی افزود: در خصوص انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام از طریق وزارت کشور و تایید صلاحیت از سوی شورای نگهبان انجام می شود و تنها برگزاری انتخابات بر عهده استان‌ها است.

 

انتخابات انتخابات شورای شهر تایید صلاحیت استانداری اردبیل بهروز ندایی انتخابات شورای شهر اردبیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر