کد خبر: 1066692 A

در سال گذشته؛

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین گفت: آموزش و پرورش استان در سال گذشته در سند دار کردن املاک آموزش و پرورش اقداماتی اساسی انجام داده و جزء پنج استان برتر قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، حسنعلی اصغری درباره املاک آموزش و پرورش گفت: آموزش و پرورش استان از هزار و 720 ملک برخوردار است و بیش از 50 درصد آنها دارای سند هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین  ادامه داد: براساس هماهنگی بین آموزش و پرورش، سازمان ثبت اسناد کشور و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قرار است بزودی اقدامات لازم برای سنددار کردن تمامی مدارس بدون سند مالکیت انجام شود.

وی ابراز کرد: هم اکنون ۸۸۲ ملک از املاک آموزش و پرورش استان دارای سند است که از این تعداد ۳۵۲ فقره شهری و ۵۳۰ فقره روستایی است.

این مسئول ادامه داد: در مجموع ۸۳۸ ملک آموزشی فاقد سند مالکیت در استان وجود دارد، سال گذشته ۸۰ سند مالکیت برای اراضی و املاک فاقد سند آموزش و پرورش اخذ و همچنین ۴۹۴ فقره اسناد مالکیت دفترچه‌ای به تک برگی تبدیل شد.

وی عنوان کرد:  از آنجا که آموزش و پرورش استان در سال گذشته اقدامات اساسی در این حوزه انجام داده و توانست بیشترین موارد در اخذ سند مالکیت را داشته باشند حائز رتبه برتر   کشوری و جزء پنج استان برتر قرار گرفت.

اصغری تاکید کرد: به منظور تثبیت مالکیت آموزش و پرورش بر املاک خود و پیشگیری از تعارضات ملکی، زمین خواری و صیانت از بیت المال ضرورت دارد تمام ظرفیت‌ها برای مستندسازی املاک باقی مانده این مجموعه در استان بکار گرفته شود.

وی گفت: در راستای سند دار کردن املاک فاقد سند آموزش و پرورش، نیازمند حمایت دستگاه‌های مرتبط هستیم.

آموزش و پرورش آموزش و پرورش استان انقلاب اسلامی زمین مدیرکل آموزش و پرورش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر