کد خبر: 1066557 A

فرماندار دامغان مطرح کرد :

فرماندار دامغان ضمن اشاره به مکاتبه با معاون رئیس جمهور و درخواست اعتبار لازم جهت مقابله با سالک گفت: بر اساس آخرین آمار که مربوط به سال 99 است بیش از هزار نفر به زخم سالک مبتلا شدند.

به گزارش ایلنا از سمنان، مهدی بندرآبادی در بازدید از نحوه لانه کوبی مخازن سالک در بخش امیرآباد بیان کرد: گسترش سالک یکی از مهمترین دغدغه های مردم دامغان به ویژه اهالی روستاهای بخش امیرآباد بود.

وی ادامه داد: تهیه گزارشات در سال گذشته و ارسال به استاندار سمنان منجر به تشکیل قرارگاه مقابله با سالک شد که دستگاه هایی همچون جهاد کشاورزی، منابع طبیعی، بهداشت و درمان ، دامپزشکی و بخشداران وظایف خاصی را بر عهده گرفتند. 

فرماندار دامغان اظهار کرد: بخشی از سم مورد نیاز برای مقابله با موش‌ها توسط جهاد کشاورزی تامین و با طعمه های آغشته به سم، لانه کوبی در سطح قابل قبولی انجام شد.

788

بندرآبادی افزود: در همه روستاها و شعاع 500 متری روستاها دهیاران قبول زحمت کردند علاوه بر لحاظ اعتبارات لازم و بسیج افراد و امکانات لانه کوبی را انجام دهند.

وی تصریح کرد: شعاع خارج از 500 متری روستاها برعهده منابع طبیعی واگذار شد که لانه کوبی و طعمه‌گذاری در حال انجام است.

فرماندار دامغان با اشاره به اینکه دستگاه های مختلف اعتبارات خاص خود را برای مبارزه با سالک لحاظ کردند، یادآور شد: در روزهای پایانی سال مبلغ 120 میلیون تومان از اعتبارات اختصاصی فرمانداری و مبلغ 350 میلیون تومان از جهاد کشاورزی به این امر اختصاص یافت.

مهدی بندرآبادی ضمن بیان مکاتبه استاندار سمنان با وزیر کشور و تشریح شرایط شیوع بیماری سالک افزود:  نامه ای به رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور ارسال شد که در صورت اختصاص بودجه و اعتبار مناسب، در موعد مقرر اقدامات اجرایی را سازماندهی و انجام می گیرد.

سالک بخش امیرآباد دامغان فرمانداری دامغان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر