کد خبر: 1066491 A

مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین گفت: تا کنون ۳۰ هزار و ۲۷۶ نفر در طرح مسکن ملی استان قزوین ثبت نام کرده اند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، ابراهیم مبارک قدم در جلسه شورای تامین مسکن استان قزوین با اعلام این خبر گفت: در طرح اقدام ملی مسکن برای ساخت ۹ هزار و ۴۸۱ واحد مسکونی در استان قزوین برنامه‌ریزی شده است که تاکنون ۳۰ هزار و ۲۷۶ نفر در سامانه ثبت نام کرده اند.

مدیر کل راه و شهرسازی استان قزوین با اشاره به پالایش متقاضیان و تایید سه هزار و ۶۳۶ نفر، افزود: در حال حاضر ۲ هزار و ۳۹۵ متقاضی واجد شرایط،  ۹۶ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان وجه خود را واریز کرده اند که این مبالغ در حساب شخصی متقاضیان به صورت بلوکه باقی خواهد ماند و با توجه به پیشرفت فیزیکی طرح از حساب آنان به پیمانکار پرداخت خواهد شد.

مبارک قدم بیان کرد: اراضی تخصیص یافته به طرح اقدام ملی مسکن در استان قزوین به دو دسته تقسیم شده و شامل شهرهای پایین تر و بالاتر از ۱۰۰ هزار نفر جمعیت است.

وی تصریح کرد : ساخت مسکن در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر برعهده بنیاد مسکن قرار دارد که برای شهرهای تاکستان، آبیک، اقبالیه، تاکستان، محمودآباد و بیدستان با تأمین زمین از سوی اداره راه و شهرسازی آغاز شده است.

مبارک قدم خاطر نشان کرد: اقدامات مربوط به طرح اقدام ملی مسکن از ۲ ماه قبل آغاز شده و در شهرک مهرگان هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی در دست احداث است.

مدیرکل مسکن و شهرسازی استان قزوین با بیان اینکه مشکلی در تامین زمین طرح اقدام ملی در سطح استان نداریم،  گفت: در حال حاضر ۴۰ و نیم هزار هکتار زمین در شهرهای بویین زهرا، آبیک، تاکستان، اقبالیه، بیدستان، الوند، محمدیه و قزوین اختصاص یافته که از اراضی داخل شهرها آماده سازی شده اند.

وی با بیان اینکه در شهرهای بیدستان و اسفرورین مشکل تامین زمین نداریم ولی متاسفانه استقبال مردم کم است، اضافه کرد: بیشترین زمین به ناحیه شهری مهرگان و کمترین آن مربوط به شهر اسفرورین تخصیص داده شده است.

مبارک قدم در خصوص طرح مسکن مهر استان قزوین که در سال ۸۶ آغاز شد، افزود: در این طرح، ۴۴ هزار و ۲۵۶ واحد در سطح استان اجرا و از این تعداد ۳۹ هزار و ۷۹۳ مورد به بهره برداری رسید.

این مسئول تاکید کرد: از چهار هزار و ۴۶۳ واحد باقی مانده که در  قالب تفاهم سه جانبه، تعاونی‌ها و خودمالک هستند ۷۰۰ واحد تا پایان ماه مبارک رمضان به بهره برداری می رسد و امسال پرونده مسکن مهر بسته خواهد شد.

 

 

استان قزوین راه و شهرسازی استان زهرا مسکن مسکن مهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر