کد خبر: 1066447 A

در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا البرز مطرح شد؛

استاندار البرز با اشاره به نیاز استان به افزایش مراکز درمانی گفت: البرز بیش از یک میلیون جمعیت حاشیه نشین دارد و کمترین سرانه تخت بیمارستانی را بین استان های کشور داریم و با سیستان و بلوچستان هم رده هستیم.

به گزارش ایلنا از البرز، عزیزالله شهبازی در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا که روز چهارشنبه با حضور سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، گفت : البرز به استان انصار معروف است، استانی مهاجرپذیر که پس از پایتخت استان اول کشور در مهاجرپذیری است.

وی ادامه داد: البرز متراکم ترین استان کشور با 522 نفر جمعیت در هر کیلومتر مربع است و البته کرج با 10 هزار نفر در هر متر کیلومترمربع و فردیس بالغ بر 9 هزار نفر در هر کیلومتر مربع است.

شهبازی با اشاره به اینکه روزانه بیش از یک میلیون تردد از محورهای البرز صورت می گیرد، گفت:  البرز هاب دارویی کشور است و 4 واکسن مطرح در کشور در حوزه جغرافیایی البرز در حال مطالعه و تهیه هستند.

وی افزود: در ابتدای دولت تدبیر و امید البرز دارای 2 هزار تخت بیمارستانی بود ولی اکنون این رقم به 3600 تخت رسید ولی متاسفانه رشد جمعیت از این اقدامات فراتر رفته است.

استاندار البرز اضافه کرد: ما حدود 3 میلیون و 500 هزار نفر جمعیت در البرز داریم و جمعیت شناور بسیاری نیز داریم و از ابتدای تاسیس این استان پایه و اساس محکمی در خصوص ارتقای سرانه ها نداشته است.

وی گفت: با توجه ویژه رئیس جمهور و افزایش اعتباری که توسط رییس سازمان برنامه و بودجه کشور صورت گرفت پایه اعتبارات عمرانی البرز افزایش یافت.

شهبازی افزود: اعضای شورای تامین استان همراهی بسیار خوبی با ستاد مقابله با کرونا داشته اند و جای خرسندی دارد که از بدو شیوع کرونا همه با اتحاد و انسجام برای مقابله با کرونا بسیج شدند و حتی طی رایزنی های بنده یک محموله کمک های انسان دوستانه از چین به البرز رسید.

وی با قدردانی از تلاش های مجاهدانه کادر بهداشت و درمان استان، گفت: در موج های اول، دوم و سوم البرز سربلند بود و همه پای کار بودند.

استاندار البرز با بیان اینکه البرز به لحاظ لوازم بهداشتی و ضد عفونی کننده هیچ کمبودی ندارد و مملو از این امکانات است، افزود: این استان قطب مولد برای تولید الکل است که بتازگی راه اندازی شده اند و 5 واحد جدید ایجاد شد.

وی گفت: در فردیس به عنوان یک شهرستان 700 هزار نفری فاقد بیمارستان یک پروژه 260 تختی با رشد 75 درصدی در انتظار توجه ویژه است.

شهبازی افزود: 3 بیمارستان توسط بخش خصوصی آغاز شده و درخواست می شود در خصوص مجوز و حمایت از آنها درخواست توجه داریم.

وی گفت: بیمارستان طالقان که طی دستور از وزیر بهداشت ظرف دو روز مجوز گرفت و رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) نیز تقبل اعتبار کرد، در انتظار عنایت ویژه است.

استاندار البرز سعید نمکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر