کد خبر: 1066394 A

مدیر کل میراث فرهنگی استان قزوین خبر داد:

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان قزوین گفت: چهار حفار غیرمجاز آثار تاریخی در سگزآباد از توابع شهرستان بوئین زهرا شناسایی و دستگیر شدند .

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، علیرضا خزائلی با اعلام این خبر گفت: پیرو دریافت گزارش مردمی مبنی بر حضور تعدادی حفار غیرمجاز در منطقه سگزآباد، رئیس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی فرماندهی انتظامی شهرستان بوئین‌زهرا به همراه نیروی یگان حفاظت مستقر در شهرستان با هماهنگی مقام قضایی به محل اعزام و در یک عملیات مشترک موفق به دستگیری چهار حفار غیرمجاز هنگام حفاری در یک منزل مسکونی شدند.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان قزوین افزود: افراد دستگیر شده به همراه ادوات حفاری ضبط‌ شده و یک دستگاه فلزیاب برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل داده شدند.

خزائلی یادآور شد: شهروندان می‌توانند برای اعلام گزارش کشف اشیای تاریخی، تخریب یا انجام حفاری‌های غیرمجاز با شماره ۳۳۲۳۶۹۶۶ و ۳۳۲۴۰۲۳۵ به صورت شبانه‌روزی با فرماندهی یگان حفاظت میراث ‌فرهنگی استان تماس بگیرند تا با اقدام به‌ موقع میراث‌بانان از وقوع جرائم این حوزه و تعرض به آثار ارزشمند تاریخی جلوگیری شود.

شهر سگزآباد از توابع شهرستان بویین زهرا در ۶۵ کیلومتری قزوین واقع شده است.

آثار تاریخی استان قزوین شناسایی و دستگیر گردشگری و صنایع دستی بوئین زهرا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر