کد خبر: 1066304 A

رئیس سازمان مدیرت و برنامه ریزی استان قزوین:

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قزوین گفت: طرح انتقال آب سد طالقان به شهر آبیک تا چند ماه آینده افتتاح خواهد شد.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا از قزوین ابوالفضل یاری با اعلام این خبر گفت: طرح انتقال آب از سد طالقان در ۳ بخش در حال اجراست که بخش خط انتقال آب به شهر آبیک تا چند ماه دیگر افتتاح خواهد شد که در شش ماه گذشته بالغ بر ۱۷۰ میلیارد تومان به این طرح تزریق شد و پیش بینی می‌شود که منابع برای تکمیل طرح پیش از پایان کار دولت دوازدهم تامین شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قزوین افزود: بخش دوم این طرح مربوط به تصفیه خانه است که شرکت خصوصی زلال ایران مسئولیت اجرای آن را برعهده دارد.

یاری بیان کرد: آبرسانی از سد طالقان از طریق لوله گذاری به ۱۴ شهر و ۱۹۴ روستا هم بخش سوم این پروژه است که در این زمینه با ۳ شرکت وارد مذاکره شدیم.

وی افزود: آخرین جلسه با بانک پاسارگاد برگزار و تفاهمنامه اولیه با این بانک برای اجرای طرح منعقد شد.

این مسئول تصریح کرد: در حال حاضر کارشناسان در حال بررسی مسائل حقوقی طرح هستند و این بانک هم قول مساعد داده پس از امضای قرارداد و انجام برخی تعهدات این طرح را ۱۶ ماهه انجام دهد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گفت: اگر این طرح ۵ سال پیش انجام می‌شد هزینه هر متر مکعب ۲ هزار و ۵۰۰ تومان بود، اما در حال حاضر با توجه به افزایش قیمت‌ها، هر متر مکعب بیش از ۵۵ هزار تومان هزینه دارد.

استان قزوین ایران دولت سازمان مدیریت و برنامه ریزی برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر