کد خبر: 1066159 A

استاندار اردبیل خبر داد؛

استاندار اردبیل گفت: در پیک چهارم کرونا ۵۸۹ نفر در بیمارستان های استان بستری هستند و بیش از ۲۵ هزار نفر نیز دارای تست مثبت کرونایی و وضعیت مشکوک در خانه های خود قرنطینه شده اند.

به گزارش ایلنا، اکبر بهنام جو در جلسه ستاد مدیریت کنترل بیماری کرونا عنوان کرد: متاسفانه جهش کرونا در سطح استان افزایش یافته در حالی که طبق آمار تنها در شهرستان اردبیل بیش از ۱۸ هزار نفر دارای تست مثبت یا مشکوک مبتلا به ویروس کرونا وجود دارد و با هماهنگی مراکز بهداشتی و پایگاه های سلامت تحت مراقبت خانگی قرار گرفته‌اند.

وی با بیان اینکه مدیریت قرنطینه در خانه ها یکی از ضروریات است، افزود: برای کاهش میزان مبتلایان و قطع زنجیره کرونا باید کیفیت زندگی افرادی که در خانه های خود بستری هستند بهبود یافته و روزانه از طریق مراکز بهداشتی و اعضای پایگاه های مقاومت وضعیت آن ها پیگیری شود.

استاندار اردبیل با تاکید بر اینکه لازم است صدا و سیما و رسانه‌های گروهی در آموزش مراقبت های قرنطینه‌ای خانواده ها کمک کنند، افزود: صدا و سیمای مرکز اردبیل و رسانه های استان در آموزش چگونگی مراقبت از افراد قرنطینه شده فیلم هایی تهیه کرده اند که نحوه مراقبت آموزش داده شود تا از اپیدمی این ویروس بشکل خانواده گی جلوگیری شود.

وی با اشاره به اینکه بیش‌ترین مبتلا شدگان در سطح شهرستان اردبیل مستقر هستند گفت: برای رسیدگی به وضعیت این افراد در ۳۵۰ پایگاه محلی ۵ نفر جهت پیگیری وضعیت افراد در خانه ها و تحویل بسته های معیشتی همچنین در صورت نیاز انتقال افراد به بیمارستان ها انتخاب می شوند تا هر روز از وضعیت قرنطینه شده ها اطلاع کامل داشته باشند و افراد جدید را نیز در محلات شناسایی کنند.

بهنام جو با تاکید بر اینکه تنها راه مقابله با این ویروس قطع زنجیره آن است افزود: علاوه بر کارکنان دولت، مسئولان و کادر پزشکی که باید در کار خود جدی باشند مردم نیز باید با احساس مسئولیت بیشتر با مسئولان و دستگاه های متولی همکاری لازم را انجام دهند.

وی ادامه داد: خانواده ها نیز باید مبتلایان را تحت نظر داشته باشند تا حداقل ۱۴ روز از خانه بیرون نیایند و با کسی ارتباط برقرار نکنند تا دوران نقاهت این افراد طبق تشخیص پزشک معالج طی شود.

استاندار اردبیل تصریح کرد: وضعیت کرونا در تمام نقاط کشور  بحرانی است البته تعداد وضعیت نارنجی شهرستان های استان به ۵ شهرستان افزایش یافت که قبلا دو شهرستان به رنگ نارنجی اعلام شده بود.

وی ادامه داد: با بهره گیری از تمام ظرفیت‌ها اعم از پایگاه های مقاومت، هلال احمر و مراکز بهداشتی به کمک مردم خواهیم رفت تا وضعیت کرونا در سطح استان سیر نزولی داشته باشد و محدودیت های اعمال شده به مراتب کاهش یابد.

بهنام جو اذعان کرد: با محدودیت ها و اقدامات پیشگیرانه ای که انجام می شود و اینکه مردم با تمامی مشکلات موجود، همکاری های خود را دریغ نکرده اند، با همت و تلاش تمامی دست اندرکاران، امیدوارم بزودی کسبه و بازاریان به محل کسب خود بازگردند.

وی با تاکید بر اینکه همه باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند، گفت: رعایت فاصله اجتماعی و زدن ماسک در همه جا برای مردم و مسئولان ضروری است و باید افراد خاطی توجیه بیشتر شوند.

استاندار اردبیل بیان کرد: محدودیت مغازه ها و پاساژهای شلوغ و گروه های شغلی معین، جلوی نانوایی ها با همکاری نیروی انتظامی، نیروهای بهداشتی و اصناف مورد تاکید قرار گرفته و در روستاها نیز دهیاری ها و بهورزها این مسئولیت را برعهده خواهند داشت.

استاندار اردبیل اکبر بهنام جو قرنطینه خانگی کرونا قرنطینه خانگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر