کد خبر: 1066145 A

ایلنا از فارس گزارش می‌دهد؛

در شرایطی که کادر درمان در مقابله با کرونا روزهای سخت و دشواری را می‌گذرانند عدم پرداخت حقوق کامل و پاداش و سنوات در قبل از سال باعث شده تا این قشر دیگر انگیزه ای برای فعالیت نداشته باشند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از شیراز، در شرایطی که زندگی روز به روز دشوار تر می شود و فشارهای زندگی توان را از مردم سلب کرده است به تعویق افتادن پاداش و حقوق روز به روز زندگی را برای افرادی که دغدغه سلامت دارند سخت‌تر می کند.

حقوق و اضافه کاری سال گذشته را دریافت نکرده‌ایم

آن طور که یکی از کارمندان درمانگاه قطب الدین شیراز می گوید: متاسفانه مدتی است که کارمندان و پرسنل درمانگاه قطب الدین شیراز  عیدی و پاداش سال گذشته خود را دریافت نکرده اند.این در حالی است که مسئولان هنوز حقوق و اضافه کاری سال گذشته را هم  پرداخت نکرده اند.

وی در گفت و گو با ایلنا با اشاره به اینکه هیچکدام از پرسنل درمانگاه قطب الدین شیراز نتوانستند حقوق کامل عیدی و پاداش سال گذشته را دریافت کنند افزود: در حال حاضر مسئولان درمانگاه به دلائلی مانند اخراج، کارمندان و کارکنان مجموعه را از طرح شکایت  به اداره کار استان می ترسانند.

این کادر درمان ادامه داد: با توجه به اینکه حدود سه سال است که در این درمانگاه مشغول فعالیت هستم اما تاکنون سابقه نداشته که مسئولان حقوق ها و میزان عیدی پاداش و سنوات را با تأخیر پرداخت کنند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه مسئولان همواره اذعان می کنند که به دلیل نداشتن بودجه و اعتبارات مناسب نمی توانند میزان عیدی و اضافه کاری‌های پرسنل را پرداخت کنند گفت: اما ذکر این نکته ضروری است که در آمد بخش دندانپزشکی قطب الدین روزانه حدود 30 میلیون تومان است.

این کادر درمان با بیان اینکه مسئولان درمانگاه هر ساله سنوات را با تأخیر می پردازند ادامه داد: حدود 30 الی 40 نفر از کارمندان این درمانگاه با مشکلات عدم دریافت مطالبات مواجهند.

بلوکه کردن مطالبات درمانگاه توسط دانشگاه علوم پزشکی

نوذری مدیر درمانگاه قطب الدین هم با اشاره به اینکه چند سالی است که این درمانگاه را از دانشگاه علوم پزشکی اجاره کرده ایم گفت: از این رو متاسفانه دانشگاه علوم پزشکی مطالبات ما را بلوکه کرده و میزان طلب‌مان را پرداخت نمی کند.

وی در گفت و گو با ایلنا  افزود : در یک سال گذشته حدود دو میلیارد تومان متضرر شده‌ایم، علاوه بر این شیوع کرونا و مشکلات ناشی از آن حدود 2 میلیارد تومان به ما خسارت وارد کرد.

درآمد بر اساس ریال ،هزینه‌ها طبق دلار

نوذری در ادامه با اشاره به اینکه درآمد درمانگاه ها طبق ریال محاسبه می‌شود ادامه داد: متاسفانه هزینه‌کرد و خرید تجهیزات بر اساس نرخ دلار است که این مهم سبب شده تا در نوسانات نرخ ارز با مشکلات متعددی مواجه شویم.

درمانگاه

وی با اشاره به اینکه تعرفه‌های درمانگاه قطب الدین دولتی است ادامه داد: هرچند که نرخ ویزیت پزشک در بعضی از درمانگاه های خصوصی حدود 90 هزار تومان است اما نرخ ویزیت با بیمه در درمانگاه قطب الدین به دلیل اینکه دولتی است حدود 14 هزار تومان است به طوریکه سهم نقدی درمانگاه از این ویزیت تنها 4200 تومان است و مابقی این مبلغ به حساب بیمه واریز می شود.

نوذری با اشاره به اینکه 70 درصد هزینه ویزیت به پزشک تعلق می‌گیرد گفت: اگرچه مابقی مبلغ ویزیت به حساب دانشگاه علوم پزشکی واریز می شود و دانشگاه باید این مبلغ را به درمانگاه ها بازگرداند اما این اتفاق رخ نمی دهد و دانشگاه علوم پزشکی شیراز مطالبات درمانگاه قطب الدین  را حدود یک سال است که بلوکه کرده است.

وی با اشاره به اینکه عدم پرداخت مطالبات علوم پزشکی باعث شده تا نتوانیم مطالبات پزشکان، کادر درمان و پرسنل را پرداخت کنیم بیان کرد: علاوه بر مشکلات گفته شده نپرداختن مطالبات توسط دانشگاه علوم پزشکی باعث شده تا در خرید تجهییزات و مواد اولیه هم با مشکل مواجه شویم.

وی با اشاره به اینکه رعایت کردن تعرفه دولتی باعث شده تا تنها 30 درصد از حق ویزیتی که دریافت می کنیم را به پزشکان پرداخت کنیم، ادامه داد: متاسفانه 70 درصد مابقی این مبلغ در قالب حق بیمه به حساب دانشگاه علوم پزشکی واریز می شود.

مدیر درمانگاه قطب الدین با اشاره به اینکه جهت ریافت حق و حقوقمان هر روز به دانشگاه علوم پزشکی مراجعه می کنیم که متاسفانه هر سری دست خالی باز می گردیم گفت: متاسفانه جهت واریز حقوق کارمندان و پرسنل به ناچار محبوریم پول قرض کنیم.

نوذری در ادامه با اشاره به اینکه در پرداخت مطالبات پزشکان هم با مشکل مواجه هستیم، افزود: در صورتی که نرخ تعرفه درمان درمانگاه قطب الدین طبق تعرفه خیریه محاسبه شود می توانیم گوشه‌ای از مشکلات و مطالبات روی میز مانده پرسنل و کارمندان را پرداخت کنیم.

وی با اشاره به اینکه عیدی کارکنان و پرسنل را چند روز گذشته پرداخت کردیم، افزود: مشکلات مالی سبب شده تا در بسیاری از موارد با مشکل مواجه شویم.

 

پزشک حقوق دانشگاه علوم پزشکی درمان سلامت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر