کد خبر: 1066116 A

غلامی خبر داد:

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان گفت: تعداد مبتلایان، بستری ها و مرگ و میر ناشی از کرونا در استان بین ۵ تا ۷ برابر افزایش یافته است.

به گزارش ایلنا از اصفهان، حجت الله غلامی با اعلام این مطلب افزود: با توجه به شرایط بحرانی اصفهان نسبت به شیوع کرونا مصوب شد تا ادارات دولتی باید یک سوم ظرفیت کارمندان فعالیت داشته باشند و مراکز آموزشی حداکثر با سه نفر کادر اداری فعالیت کنند و بقیه پرسنل مرخص شوند.

وی اضافه کرد: از روز جمعه سوم اردیبهشت ماه، ورود به آرامستان ها تا اطلاع ثانوی ممنوع است و فقط خانواده درجه یک متوفی برای تشیع و تدفین می توانند در آرامستان حاضر شوند.

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان با اشاره به کاهش حجم جمعیت در سیستم حمل و نقل عمومی اظهار داشت: از اول اردیبهشت به مدت ۱۰ روز طرح زوج و فرد در اصفهان لغو خواهد شد تا بار جمعیتی در این سیستم کم شود. فعالیت مترو نیز از ۶ صبح تا ساعت ۱۸ عصر خواهد بود.

وی ادامه داد: با حضور میدانی نیروی انتظامی، نظارت بیشتری برای عدم تردد وسایل نقلیه از ساعت ۲۲ شب تا ۳ صبح اعمال خواهد شد.

غلامی با اشاره به عدم فعالیت تورهای گردشگری تصریح کرد: برگزاری هرگونه تور گردشگری ممنوع است و با شرکت ها و افراد تبلیغ کننده برای برگزاری تور برخورد خواهد شد.

وی گفت: با انجام بازرسی مستمر با پارک ها و مجموعه های تفریحی که برخلاف دستور ممنوعیت فعالیت به دلیل شیوع کرونا، به شهروندان خدمات ارائه می کنند برخور می شود.

غلامی اذعان داشت: امیدواریم با اجرای این مصوبات بتوانیم بزودی به وضعیت زرد و نارنجی برگردیم.

اصفهان حمل و نقل عمومی خانواده مترو مرگ ایلنا استان اصفهان سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر