کد خبر: 1066046 A

خجسته پور مطرح کرد:

جانشین رئیس ستاد استانی مدیریت مقابله با کرونای استان سمنان گفت: از ۸ شهرستان استان سمنان، ۷ شهرستان در وضعیت قرمز و یک شهرستان در وضعیت نارنجی کرونایی است.

به گزارش ایلنا، خجسته پور افزود: بر اساس آخرین رنگ بندی اعلام شده توسط ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا، شهرستان‌های سمنان، شاهرود، دامغان و گرمسار، سرخه، مهدی شهر و میامی در وضعیت قرمز و شهرستان آرادان در وضعیت نارنجی قرار دارند و محدودیت‌های کرونایی نیز بر اساس رنگ بندی جدید اعمال خواهد شد.

وی افزود: بر اساس مقررات و ضوابط اعلام شده از سوی ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا تا اطلاع ثانوی فعالیت مراکز تجاری، بازرگانی و خدماتی شامل گروه‌های شغلی ۲ تا ۴ در شهرستان‌های با وضعیت قرمز و فعالیت گروه‌های شغلی ۳ تا ۴ در شهرستان آرادان با وضعیت نارنجی ممنوع بوده و فعالیت گروه‌های مجاز شغلی نیز صرفا با رعایت دقیق و کامل پروتکل‌های بهداشتی امکان پذیر خواهد بود.

سخنگوی ستاد استانی مدیریت مقابله با کرونا گفت: برگزاری فعالیت‌های عمومی فرهنگی؛ اجتماعی و مذهبی در تمام استان به صورت کامل تعطیل و همچنین فعالیت‌های آموزشی در مدارس، دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، آموزشگاه‌های خصوصی و حوزه‌های علمیه نیز صرفا به صورت مجازی امکان پذیر خواهد بود.

وی گفت: منع تردد شبانه از ساعت ۲۲ تا ۳ صبح همچنان به قوت خود باقی است.

خجسته پور افزود: بر اساس قانون و بمنظور حفظ وضعیت و کاهش میزان ابتلا و قطع زنجیره‌ی شیوع کرونا در استان ورود هر گونه خودرو با پلاک شخصی متعلق به شهر‌های قرمز و نارنجی به شهرستان‌های استان سمنان ممنوع و متعاقب آن ورود هرگونه وسائط نقلیه شخصی از شهر‌های قرمز ونارنجی استان به کل کشور ممنوع و موجب اعمال قانون و جریمه می‌باشد.

وی افزود: خودرو‌های با پلاک شخصی متعلق به شهر‌های زرد و آبی مجاز به تردد در شهر‌های قرمز و نارنجی نیستند.

خجسته پور گفت: از مردم استان درخواست می‌کنیم ضمن پرهیز از هرگونه تردد غیر ضروری در سطح شهرستان‌های استان و استان‌های دیگر به هیچ وجه به شهرستان‌های دارای وضعیت قرمز و نارنجی سفر نکنند و با دست اندرکاران ستاد مدیریت مقابله با کرونا بصورت کامل همکاری کنند.

آموزش عالی استان سمنان خودرو قانون اعمال قانون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر