کد خبر: 1065931 A

مدیرکل بهزیستی استان قزوین گفت: در سال گذشته بیش از 147 هزار و 88 مورد خدمت به افراد در معرض آسیب و آسیب دیده اجتماعی در استان ارائه شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، علیرضا وارثی بااشاره به اقدامات اورژانس اجتماعی طی یک سال گذشته گفت: در حال حاضر در استان قزوین 8 اورژانس اجتماعی در شهرهای قزوین، تاکستان، بوئین‌زهرا، الوند، محمدیه، اقبالیه، آبیک و آوج در حال فعالیت و ارائه خدمات به گروه‌های هدف هستند.

مدیرکل بهزیستی استان قزوین ادامه داد: تمامی شهرهای بالای 50 هزار نفر جمعیت در استان، دارای اورژانس اجتماعی هستند و به منظور کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی در سکونت گاه‌های غیر رسمی و مناطق حاشیه نشین و کمتر برخوردار نیز تعداد  5 پایگاه خدمات اجتماعی راه اندازی شده است.

وی ابراز کرد: 4 پایگاه اورژانس اجتماعی در شهرستان‌های تاکستان، الوند، محمدیه، قزوین و آخرین پایگاه در سال جاری در منطقه الموت بنا به ضرورت و برای کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی راه اندازی شده است.

این مسئول ادامه داد: در مدت یک سال گذشته بیش از 19 هزار و 23 مورد تماس با خط 123 اورژانس اجتماعی برقرار شده که مددکاران و مشاوران پاسخگوی شهروندان بوده‌اند، از این تعداد تماس برقرار شده 7 هزار و 767 مورد با فعالیت‌ها و اهداف اورژانس اجتماعی مرتبط بوده است.

ارائه خدمت به 539 نفر در مناطق حاشیه‌ای و آسیب خیز

وی بیان کرد: تیم سیار اورژانس اجتماعی با اعزام  6 هزار و 137 مورد ماموریت زمینه ارائه خدمات مورد نیاز گروه‌های هدف در محل را مهیا کرده است.

وارثی افزود: ارائه خدمات به هزار و 983 نفر در مرکز مداخله در بحران صورت گرفته که از این تعداد هزار و 824 نفر از خدمات سرپایی و 159 نفر از خدمات نگهداری بهره‌مند شدند.

وی اظهار کرد: 539 نفر از طریق تشکیل پرونده در پایگاه‌های خدمات اجتماعی در مناطق حاشیه‌ای و آسیب خیز خدمات دریافت کرده‌اند.

مدیرکل بهزیستی استان قزوین افزود: با توجه به راه اندازی سامانه آماری از سوی سازمان بهزیستی کشور، در سال گذشته تمامی آمارهای فعالیت اورژانس اجتماعی در سامانه کشوری، بصورت یکپارچه و روزانه ثبت و ضبط شده است.

وارثی در پایان گفت: در سال گذشته بیش از 147 هزار و 88 مورد خدمت شامل خدمات مددکاری، روانشناسی، آموزشی، حقوقی، نگهداری به افراد در معرض آسیب و آسیب دیده اجتماعی در استان ارائه شده است.

استان قزوین بهزیستی روانشناسی زهرا اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر