کد خبر: 1065778 A

معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین عنوان کرد؛

معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین گفت: پلمب استودیوی خبری ایلنا با محوریت شورای اطلاع رسانی استان و در قالب گفت‌وگو قابل حل است و باید ایجاد فضای باز رسانه‌ای و تعدد مطبوعات مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، منوچهر حبیبی در جلسه شورای اطلاع رسانی استان قزوین که امروز برگزار شد درباره پلمب استودیوی خبری ایلنا گفت: استنباط می‌کنیم که این موضوع با محوریت شورای اطلاع رسانی استان و در قالب گفت‌و‌گو قابل حل است.

 معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین ادامه داد: لازم است در استان رسانه‌ها و مطبوعات متعددی داشته باشیم و صداهای مختلف شنیده شود؛ همچنین باید برای ایجاد فضای باز رسانه‌ای تلاش کنیم.

وی ابراز کرد: این مشکل باید با محوریت شورای اطلاع‌رسانی و با تشکیل یک نشست با حضور مسئولان و مدیر مسئول این رسانه مطرح شود تا اگر سوء تفاهمی وجود دارد مرتفع شود.

این مسئول در ادامه با اشاره به شیوع کرونا در استان عنوان کرد: در ۱۴ ماه اخیر که در استان با ویروس کرونا درگیر بودیم، رسانه‌ها سنگ تمام گذاشتند و فضای خوبی را در راستای آگاهی بخشی و هشداردهی ایجاد کردند و باید از زحمات آنها تشکر کنیم؛ چرا که سهم عمده‌ای از بحث مهار کرونا به رسانه‌ها باز می‌گردد.

وی ادامه داد: برای مهار کرونا همه باید کمک کنند و در این میان از رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها توقع بیشتری برای فرهنگ سازی می‌رود.

حبیبی با بیان اینکه از هفته آینده مبارزه با کرونا وارد فازهای جدیدی می‌شود، افزود: یک فاز، مراعات دستورالعمل‌های بهداشتی است که باید همچنان رعایت شود و فاز دوم اجرای واکسیناسیون بوده که خبر مسرت بخشی است.

وی ابراز کرد: واکسیناسیون کرونا از هفته آینده با سرعت جلو خواهد رفت و میزان دزها و تعداد واکسن‌ها که به کل استان‌ها اختصاص می‌یابد گسترده شده و واکسن‌های وارداتی و تولید داخل کم کم خود را نشان می‌دهند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین بیان کرد: اکنون سالن‌های ورزشی در نقاط مختلف برای واکسیناسیون گسترده در حال آماده سازی هستند تا از هفته آینده واکسیناسیون فراگیر شود.

حبیبی در پایان با اشاره به واکسیناسیون خبرنگاران گفت: در واکسیناسیون گروه یک، تعداد محدودی واکسن به استان اختصاص یافته بود و کادر درمان و بهداشت در اولویت بودند؛ اما از هفته آینده که واکسیناسیون گروه دوم آغاز می‌شود، دست ما بازتر بوده و امیدواریم خبرنگاران و خبرگزاری‌های فعال را در این گروه جای دهیم.

استان قزوین رسانه مطبوعات معاون سیاسی واکسیناسیون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر