کد خبر: 1065754 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان گفت: شدت موج چهارم کرونا و افزایش شمار مبتلایان به این ویروس سبب شده که هم اینک حتی یک تخت خالی در بخش «آ.سی.یو» و بیمارستانی در این استان نداشته باشیم.

به گزارش ایلنا از همدان، رشید حیدری مقدم روز سه شنبه در نشست اعضای ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا بیان کرد: موج چهارم شیوع کرونا بسیار سهمگین بوده و تمامی کشورهای جهان را در برگرفته است. در این راستا کشورمان نیز متاثر بوده و استان همدان هم به علت افزایش شمار مبتلایان با مشکلاتی مواجه است.

وی اضافه کرد: یکی از مشکلات کنونی دانشگاه علوم پزشکی تامین اکسیژن ساز بوده و پیش از این بیمارستان‌های همدان به ۱۳ دستگاه اکسیژن ساز مجهز بودند که به تازگی سه دستگاه جدید خریداری شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان افزود: در عین حال ۲۵۰ کپسول اکسیژن تهیه شده و یک هزار کپسول نیز به ظرفیت ۴۰ هزار لیتر پیش خرید شده است چرا که زندگی همه بیماران بستری در بیمارستان های همدان به اکسیژن وابسته است.

دکتر حیدری مقدم خاطرنشان کرد: یکماهه اسفند سال گذشته آمار متوفیان به ۲۰ نفر و مبتلایان سرپایی و بستری مثبت به ۹۰۰ نفر رسید این در حالیست که ۲۵ فروردین امسال شاهد جان باختن ۲۱ نفر و ۹۰۳ بستری مثبت و سرپایی بودیم و این آمار تا سی ام این ماه روند بالایی داشته است.

وی با بیان اینکه تا روز گذشته یک هزار و ۵۵۴ بیمار کرونایی در بیمارستان های این استان بستری بودند ادامه داد: درصدد افزودن ۳۵۰ تخت بیمارستانی هستیم تا بتوانیم به نیاز بیماران پاسخ بگوییم 

رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان اظهار داشت: به منظور کنترل آمار ورودی به بیمارستان ها مراکز ۱۶ ساعته از ۲۷ به ۴۲ مرکز و ساعت کار ۲۰۰ مرکز جامع سلامت از ۱۴ به ۱۶ ساعت افزایش یافت.

حیدری مقدم اضافه کرد: همچنین کمیته ترخیص در همه بیمارستان ها راه اندازی شد تا این تیم بیمارانی که وضعیت مناسب ترین دارند را به منظور خالی شدن تخت و جایگزین شدن بیماران بدحال، ترخیص کند همچنین داروی بیمارستانی مورد نیاز در کلینیک ها در اختیار بیماران سرپایی قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه هنوز به پیک بیماری در همدان نرسیده ایم گفت: برای مهار این ویروس همچنان نیازمند تشدید محدودیت تردد شبانه، جلوگیری از ورود خودروهای غیربومی به استان و همکاری اصناف در بستن مغازه ها هستیم. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان اظهار داشت: برای کاهش ورودی بیمارستان ها نیازمند اقدام عاجل بوده و باید از برگزاری مراسم عروسی زیر زمینی جلوگیری کرد در حالیکه در یک منطقه کوچک شاهد برگزاری هشت عروسی در یک شب بودیم.

حیدری مقدم عامل ابتلای ۶۲ درصد بیماران را دورهمی دانست و افزود: مجموع بیماران بستری در نوروز امسال ۲۰۰ نفر بود که هفت تن در بیمارستان سینا و یک نفر در اورژانس بود اما هم اینک به علت رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی به یک هزار و ۵۵۴ نفر رسیده است.

بیمارستان دانشگاه علوم پزشکی استان مشکلات ویروس همدان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر