کد خبر: 1065731 A

رئیس پلیس فتای قزوین:

رئیس پلیس فتای قزوین گفت: طی عملیات مشترک با پلیس فتای تهران بزرگ و اردبیل مجرم سایبری سابقه‌دار که حوزه ارتکاب جرائم اش فرا استانی بود در قزوین دستگیر شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، سرهنگ محمدعلی فرهودی با اشاره به دستگیری مجرم سایبری در استان گفت: در پی ارجاع یک فقره پرونده نیابتی از سوی دادسرای عمومی و انقلاب استان قزوین به پلیس فتا مبنی بر کلاهبرداری اینترنتی از شهروندان، موضوع بصورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا استان قرار گرفت.

رئیس پلیس فتا قزوین ادامه داد: با بررسی پرونده و انجام اقدامات تخصصی و پلیسی و در ادامه تجزیه و تحلیل ادله دیجیتال موجود، چندین سر نخ از متهم اصلی پرونده بدست آمد که بیانگر سابقه‌دار بودن متهم و فرا استانی بودن حوزه ارتکاب جرایم توسط وی بود.

وی ابراز کرد: اطلاعات بدست آمده از متهم توسط اکیپ‌‌های مبارزه با جرایم استان با همکاری پلیس فتا "تهران بزرگ "و  "اردبیل" مورد بررسی قرار گرفت و درنهایت متهم با هویت معلوم در یک عملیات غافلگیرانه در شهر قزوین دستگیر و به مقر پلیس فتا  منتقل شد.

فرهودی گفت: پس از بازجویی از متهم و بررسی سوابق نامبرده و انجام تحقیقات تکمیلی، چندین حساب بانکی که با استفاده از آنها اعمال مجرمانه نظیر پولشویی صورت گرفته بود مشخص و در این خصوص 4  همدست متهم که در ارتکاب جرایم نقش داشتند شناسایی و دستگیر شدند، ارزش تقریبی تقریبی این پرونده‌ها دو میلیارد ریال برآورد شده است.

استان قزوین جرم عملیات مشترک فتا اردبیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر