کد خبر: 1065475 A

معاون اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان خبر داد:

معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان از نجات جان ۸ سرنشین شناور صیادی توسط نیروی دریایی سپاه در آب‌های جنوب جزیره قشم خبر داد.

به گزارش ایلنا از بندرعباس، اسماعیل مکی زاده در تشریح جزئیات نجات جان ۸ صیاد گفت : حوالی ساعت 16 امروز 30فروردین ماه یک فروند شناور صیادی در دو  مایلی جنوب جزیره قشم، هنگام بیرون کشیدن تور ماهیگیری دچار آبگرفتگی می شود.

وی افزود: این شناور که مجهز به سیستم مخابراتی بوده اعلام اضطرار کرد و بلافاصله یک فروند شناور متعلق به نیروی دریایی سپاه که در منطقه حضور داشته پس از دریافت پیام وارد عمل شده و هر ۸ نفر صیاد مضطر را که پس از غرق شدن شناورشان گرفتار امواج شده بودند را نجات داده و در سلامت کامل به محل امن منتقل می کند.

معاون دریایی اداره کل بنادر و دریا نوردی هرمزگان علل این حادثه را بی توجهی به هشدارهای هواشناسی و مبادرت به صیادی در شرایط نامساعد جوی اعلام کرد وگفت : علیرغم هشدارهای هواشناسی وتاکید از اجتناب سفر شناورهای کوچک صیادی در آن ساعت از روز ، متاسفانه سرنشینان شناور مذکور با بی توجهی اقدام به صیادی درمنطقه می کند.

مکی‌زاده ضمن قدردانی از مشارکت و حضور به موقع نیروی‌های ندسا در این عملیات نجات اظهار کرد: در راستای امضای تفاهمنامه همکاری منعقده فی مابین اداره کل بنادر و دریا نوردی هرمزگان با ارگانهای دریایی استان در جهت تعمیق و گسترش همکاری‌ها در امر جستجو و نجات دریایی خوشبختانه هم افزایی لازم ایجاد و در صورت لزوم مشارکت کلیه ارگانها دریایی استان  را درمواجهه با حوادث احتمالی خواهیم داشت.

وی خاطر نشان کرد : آموزش‌های لازم نیز پیرامون مباحث تخصصی ، استاندارد و روز آمد جستجو ونجات در مانورهایی که درپهنه آبی استان با حضور ارگان‌های دریایی به شکل دوره ای برگزار و باز آموزی می شود.

انتهای پیام/
قشم معاون بنادر هرمزگان نیروی دریایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر