کد خبر: 1065320 A

جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان قزوین خبر داد؛

جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان قزوین گفت: پیش شرط نزول شیوع ویروس کرونا رعایت ۹۰ درصدی دستورالعمل‌های بهداشتی است اما درحال حاضر این میزان در استان ۷۰ درصد است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، منوچهر حبیبی با اشاره به وضعیت کرونا در استان قزوین گفت: با توجه به شرایط خاص شیوع ویروس کرونا در استان، از سه روز گذشته تصمیمات ویژه‌ای اتخاذ شده تا میزان تردد‌ها و رفت و آمد‌ها را به حداقل برسانیم.

جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان قزوین ادامه داد: تا پایان هفته جاری تمامی دستگاه‌های اجرایی، سازمان‌ها و شهرداری‌ها فعالیتشان را با یک سوم کارکنان خود ادامه خواهند داد، درواقع دستگاه‌ها تنها به منظور پاسخگویی به موارد ضروری شهروندان فعالیت دارند و امکان انجام سایر کار‌های اداری برای شهروندان طی هفته جاری مقدور نخواهد بود.

وی ابراز کرد: از شهروندان استان که در ۱۴ ماه گذشته همواره در خصوص تصمیمات ستاد کرونا همراهی و همکاری لازم را به عمل آورده‌اند درخواست می‌شود تا برای حفظ سلامتی خود و در راستای کاهش روند صعودی این ویروس از مراجعه غیرضروری به ادارات خودداری  و از خدمات الکترونیکی برای انجام امور خود استفاده کنند.

این مسئول عنوان کرد: پیش شرط نزول شیوع ویروس کرونا رعایت ۹۰ درصدی دستورالعمل‌های بهداشتی است و بدون شک اگر محدودیت‌ها را در بازار، سیستم‌های حمل و نقل، تجمعات و رفت و آمد‌های خانوادگی اجرایی نکنیم، عزیزان بیشتری را از هموطنان و هم استانی‌ها از دست خواهیم داد.

وی اظهار کرد: درحال حاضر میزان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در استان حدود ۷۰ درصد بوده و خوشبختانه طی ۲ روز گذشته شهروندان همکاری‌های لازم را در زمینه اعمال محدودیت‌های کرونایی در سطح استان به عمل آورده‌اند، اما انتظار ما برای کاهش میزان بستری و مرگ و میر‌های ناشی از این ویروس، بیش از اینها است.

حبیبی گفت: با توجه به ادامه محدودیت‌ها، از بانک‌های استان خواسته شده از اجرای عملیات بانکی برروی چک‌ها خودداری کنند .در غیر این صورت شهروندان می‌توانند مراتب را برای پیگیری و برخورد با متخلفان به ما گزارش دهند.

 

استان قزوین چک حمل و نقل شهرداری ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر