کد خبر: 1065254 A

مدیر شبکه بهداشت شهرستان شازند خبر داد؛

مدیر شبکه بهداشت شهرستان شازند گفت: در موج چهارم کرونا، دو سوم ظرفیت تخت های بستری در بیمارستان تأمین اجتماعی به عنوان تنها مرکز درمانی این شهرستان با بیماران کرونایی اشغال شده و کمتر از یک سوم تخت‌ها در اختیار خدمات درمانی به سایر بیماران است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مرتضی واعظ افزود: میزان بستری و آمار فوتی‌های بیماران کرونایی در هفته سوم و چهارم فروردین ماه جاری در این شهرستان نسبت به 2 هفته ابتدای سال جاری، 3 برابر شده و این وضعیت نگران کننده است. اکنون بیش از 30 بیمار با تظاهرات تنفسی حاد در بیمارستان تامین اجتماعی شازند بستری شده اند که اکثر آنان دارای بیماری زمینه‌ای هستند.

وی ادامه داد: از ابتدای فروردین ماه جاری تاکنون 779 تست تشخیصی کرونا در شهرستان شازند انجام شده که 438 مورد آن مثبت بوده است. در این بازه زمانی 5766 تست سریع کرونا نیز در شازند انجام شده که 1510 مورد از نمونه ها مثبت بوده و این مسئله انتقال سریع بیماری و شرایط بحرانی را نشان می‌دهد.

مدیر شبکه بهداشت شهرستان شازند اظهار داشت: استقرار نقاهتگاه درمانی برای شرایط تکمیل ظرفیت بیمارستان تامین اجتماعی شازند در مجاورت این مرکز درمانی پیش بینی شده است که برای تامین کادر درمان و تجهیزات مورد نیاز آن فراخوان داده شده است.

واعظ تصریح کرد: کمبود نیروی کادر درمان در شهرستان شازند از مهمترین مشکل در ایام شیوع موج چهارم کرونا است و با توجه به افزایش 3 برابری ورودی بیماران کرونایی به بیمارستان شازند نیاز است که در خصوص تأمین نیروی درمانی فکری اساسی شود.

وی بیان داشت: تمامی مراکز درمانی شهرستان‌های استان مرکزی در موج چهارم کرونا با افزایش ورودی بیماران گووید 19 مواجه‌اند و شرایط اعزام کرونایی های نیازمند به بستری در بیمارستاهای مناطق دیگر استان وجود ندارد. متأسفانه تداوم این وضعیت چالش‌های جدی ایجاد می‌کند.

مدیر شبکه بهداشت شهرستان شازند تأکید کرد: در شرایط فعلی نیاز است که درمان‌های «آنتی ویرال» سرپایی آغاز شود و برای درمان بیماران مشکوک به کرونا داروی «فاویپیراویر» تجویز شود تا اقدامات درمانی سریع‌تری در منزل انجام شود و جلوی عارضه‌دار شدن مبتلایان گرفته شود.

واعظ ابراز داشت: روز گذشته کمیته اضطراری پدافند زیستی کرونا در شازند تشکیل شد و در این کمیته مصوب شد که با تعامل و همکاری سپاه، اصناف، هلال احمر اجرای محدودیت‌های کرونایی با جدیت بیشتری دنبال شود و مبادی ورودی و خروجی شهر شازند کنترل و از ورود پلاک‌های غیربومی ممانعت جدی شود.

وی اضافه کرد: تمدید تعطیلی اصناف، نظارت بر توقف فعالیت گروه‌های صنفی 2، 3 و 4 در شازند و تقویت اقدامات طرح شهید سلیمانی در راستای کنترل و مقابله با بیماری کرونا از دیگر مصوبات این کمیته اضطراری بود.

کرونا موج چهارم بیمارستان شازند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر