کد خبر: 1065216 A

مدیر کل زندان‌های گیلان مطرح کرد:

مدیر کل زندان‌های گیلان با اشاره به آزادی ۹ زندانی جرائم غیر عمد سال گذشته در استان، گفت: ۹ میلیارد تومان از بدهی این زندانیان توسط شاکیان بخشیده شد.

به‌گزارش ایلنا از رشت، رضا محمدی اصل در مراسم جشن مهربانی، پویش همگانی گیلان همدل، جهت آزادسازی زندانیان جرایم غیر عمد، اظهار کرد: در طول سال نیز شاهد مشارکت خیران برای آزاد سازی زندانیان جرایم غیر عمد هستیم.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته ۳۸۰ زندانی جرایم غیر عمد به وسیله ستاد دیه استان گیلان با مشارکت خیزان و نیکوکاران و گروه‌های جهادی و همیاری شکات آزاد شدند، گفت: میزان کل بدهی این مددجویان ۲۴۲ میلیارد تومان بوده که از این مبلغ ۱۳۶ میلیارد تومان توسط شکات بخشیده شده است.

مدیر کل زندان‌های گیلان ادامه داد: ۹۴ میلیارد تومان از طریق نقدینگی مددجویان و اعسار از مراجع قضایی تأمین و مبلغ ۱۲ میلیارد تومان نیز از سوی ستاد دیه استان گیلان تأمین و پرداخت شده است.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای تاکنون ۱۵ زندانی جرایم غیر عمد آزاد با میزان بدهی ۹ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان آزاد شده‌اند، اضافه کرد: از این مبلغ ۹ میلیارد تومان توسط شکات بخشیده و مابقی نیز توسط ستاد دیه تأمین و زمینه آزادی زندانیان را فراهم کرد.

محمدی اصل به پیگیری امورات زندانیان بعد از آزادی نیز اشاره و تصریح کرد: با آموزش مهارت‌های شغلی در ایام تحمل کیفر در زندان‌ها زمینه برای اشتغالزایی زندانیان فراهم می‌شود.

وی با بیان اینکه در سال گذشته بیش از ۲۰۰ زندانی از طریق مرکز مراقبت پس از خروج از زندان مشغول به کار شدند، گفت: در سال گذشته توانستیم با یاری خیرین، نهادها و گروه‌های جهادی پنج هزار و به ۲۲۱ خانواده کمک‌های نقدی و غیر نقدی پرداخت شده و همچنین هفت هزار و ۲۵۸ خانواده زندانیان تحت پوشش قرار گرفتند.

استان گیلان پوشش خانواده دیه زندان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر