کد خبر: 1065182 A

در طرح‌های فصلی فروش کتاب؛

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت: تعداد کتاب‌های خریداری شده توسط قزوینی‌ها در چهار طرح فصلی فروش یارانه‌ای کتاب در سال گذشته در مجموع ۱۷ هزار و ۵۰۰ جلد کتاب بود.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، محمد حسین اسماعیلی با اعلام میزان فروش کتاب در قالب طرح‌های فصلی گفت: با برگزاری چهار دوره طرح توزیع یارانه کتاب از طریق کتابفروشی‌ها در قالب طرح‌های فصلی فروش کتاب در سال ۱۳۹۹ میزان ۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال کتاب  در استان قزوین به فروش رفت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین ادامه داد: طرح‌های فصلی فروش یارانه‌ای کتاب که با همکاری معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و خانه کتاب به منظور رونق بازار کتاب و ترویج کتابخوانی و حمایت از کتابفروشی‌ها برگزار می‌شود در استان با استقبال خوبی مواجه شده است.

وی ابراز کرد: فروش این میزان کتاب در قالب طرح‌های بهارانه، تابستانه، پاییزه و زمستانه کتاب با مشارکت کتابفروشی‌های استان قزوین انجام شد.

این مسئول افزود: تعداد کتاب‌های خریداری شده توسط قزوینی‌ها در چهار طرح فصلی فروش یارانه‌ای کتاب در سال گذشته در مجموع ۱۷ هزار و ۵۰۰ جلد کتاب بود و برای کل این خریدها مبلغ یک میلیارد ۴۰۰ میلیون ریال یارانه از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پرداخت شده است.

اسماعیلی عنوان کرد: در سال ۹۹ درمجموع ۳۹ روز به طرح‌های فروش فصلی اختصاص داشت و با توجه به محدودیت‌های کرونایی در سال گذشته، طرح‌های فصلی فروش یارانه‌ای کتاب نقش مهمی در پر کردن خلاء ناشی از شیوع کرونا در سراسر کشور داشت و خوشبختانه با استقبال مناسبی نیز مواجه شد و امید است این طرح در سال ۱۴۰۰ در سطح کمی و کیفی بالاتری برگزار شود.

 

استان قزوین خانه کتاب فرهنگ و ارشاد اسلامی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یارانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر