کد خبر: 1065159 A

رئیس اتحادیه شیرینی فروشان مشهد:

رئیس اتحادیه صنف شیرینی‌ساز، شیرینی‌ فروش و کافه قنادی مشهد قیمت مصوب و مجاز هر کیلوگرم زولبیا و بامیه "درجه یک" را در سطح فروشگاه‌های این شهر ۳۹۰ هزار ریال، محصول "درجه دو" ۲۵۰ هزار ریال و هرکیلوگرم زولبیا بامیه با "کیفیت ممتاز" را ۴۳۰ هزار ریال اعلام کرد.

به گزارش ایلنا از مشهد، محمد فرزانی در این خصوص گفت: این قیمت را انجمن حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان مشهد به استناد مصوبه کمیسیون نظارت خراسان رضوی تعیین و اعلام کرده است.

وی افزود: همه شیرینی فروشان و قنادان در مشهد ملزم به رعایت قیمت مصوب هستند در غیر این صورت هرگونه تخطی از رعایت قیمت مصوب مصداق گرانفروشی بوده و با متخلف برخورد قانونی می‌شود.

رئیس اتحادیه صنف شیرینی‌ساز، شیرینی فروش و کافه قنادی مشهد ادامه داد: بازرسان اتحادیه در ۱۳ منطقه شهرداری مشهد مستقر هستند تا علاوه بر بازرسی از فروشگاهها در صورت اعلام هرگونه شکایت به سرعت آن را بررسی ‌کنند.

وی گفت: فروش زولبیا و بامیه در سوپر مارکت‌ها و هایپر مارکت‌ها و نانوایی ها مجاز نیست و مردم برای حفظ سلامتی خود از خرید این نوع شیرینی در مراکز یادشده خودداری کنند.

فرزانی به گرانی شکر و تاثیر آن بر قیمت شیرینی اشاره و بیان کرد: قیمت شکر نسبت به سال گذشته ۱۰۰ درصد افزایش یافته و به همین خاطر قیمت شیرینی از جمله زولبیا و بامیه نیز نسبت به پارسال گرانتر شده است.

خراسان رضوی شکر شهرداری مشهد مصرف کنندگان و تولیدکنندگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر