کد خبر: 1065122 A

فتحی خبر داد:

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی از موافقت وزیرجهاد کشاورزی با صدور مجوز مرغداری گوشتی به صورت زنجیره تولید در استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تبریز، اکبر فتحی در حاشیه نشستی مجازی با حضور وزیر جهاد کشاورزی، با اعلام این خبر گفت: در این جلسه با وجود ممنوعیت توسعه مرغداری‌ها، مقام عالی وزارت جهاد کشاورزی با صدور مجوز مرغداری گوشتی به صورت زنجیره تولید در استان موافقت کرد.

وی با بیان اینکه متقاضیان سرمایه گذاری در این صنعت می‌توانند جهت اخذ مجوز به مدیریت‌های جهادکشاورزی در شهرستان‌ها و همچنین معاونت بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی در مرکز استان مراجعه کنند، افزود: واحدهای پرورش مرغ گوشتی که به صورت مالکیتی یا قرارداد با سایر کارخانه‌های خوراک دام، واحدهای جوجه کشی و کشتارگاه در داخل واحد خود می‌توانند از این فرصت بهره مند شوند.

وی بیان کرد: سازمان جهاد کشاورزی استان پیش از ابلاغ وزیر جهادکشاورزی، موافقت اولیه را برای ایجاد ۱۰ میلیون قطعه مرغ گوشتی در کشت و صنعت آذربایجان خاوری، دو میلیون قطعه در شهرستان ملکان و ۳۰۰ هزار قطعه در شهرستان اهر انجام داده و برای نهایی شدن به وزارت متبوع ارسال کرده‌ایم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی افزود: اقدامات لازم برای ساماندهی واحدهای غیرمجاز مرغداری در شهرستان‌ها و اخذ موافقت تهران در این خصوص نیز در جریان است که با رفع مشکلات واحدهای غیرمجاز، میزان تولید مرغ گوشتی استان افزایش چشمگیری خواهد یافت.

وی با بیان این‌که این اقدام با عنایت به نامگذاری شعار سال از سوی مقام معظم رهبری (تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها) حمایت بسیار خوبی از بخش تولید و پشتیبانی و رفع موانع تولید است، ادامه داد: کلیه متقاضیان، سرمایه گذاران و علاقه مندان که تمایل به احداث پرورش مرغ گوشتی در قالب زنجیره تولید دارند، می‌توانند از فرصت بوجود آمده برخوردار شوند.

آذربایجان شرقی سرمایه گذاری صنعت سازمان جهادکشاورزی رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر