کد خبر: 1065065 A

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم در جلسه ای که با حضور رئیس نظام پزشکی شهرستان قشم برگزار شد، گفت: واکسن ویروس کرونا می بایست بر اساس دستورالعمل‌های ابلاغی وزارت بهداشت اولویت بندی و به افراد آسیب پذیر و در معرض خطر تزریق شود.

به گزارش ایلنا از بندرعباس، حمیدرضا بهزادی از آغاز تزریق واکسن ویروس کرونا حوزه های بهداشتی و درمانی سایر بخش‌های دولتی و خصوصی سطح شهرستان قشم خبر داد و افزود: همه مراکز درمانی بخش های خصوصی و ارگانهای دولتی به منظور بالا بردن ایمنی کارکنان خود در مقابل ویروس منحوس کرونا واکسینه خواهند شد .

وی با اشاره به اهمیت اجرای واکسیناسیون ویروس کرونا بیان کرد: تمامی مراکز درمانی بخش های دولتی و خصوصی، مطب ها، مراکز درمانی وابسته به سپاه و نیروی انتظامی، داروخانه ها، آزمایشگاه ها و ‌مطب های خصوص مکلف هستند اسامی پرسنل شاغل را بر اساس لیست بیمه تامین اجتماعی و نیروی مسلح تهیه کنند.

بهزادی تاکید کرد: لیست شاغلان در مرکز درمانی دولتی و خصوصی، مطب ها، داروخانه ها و آزمایشگاه می بایست به امضای بالاترین مقام مسئول مرکز رسیده باشد و توسط رئیس نظام پزشکی شهرستان تایید شده باشد.

 مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم عنوان کرد: همه ارگانها باید متعهد باشند که فقط افراد زیر مجموعه خود را جهت دریافت واکسن معرفی نمایند همچنین در زمان دریافت واکسن در دست داشتن کارت ملی جهت تطابق با لیست ارسالی الزامی است.

بهزادی خاطر نشان کرد: افراد خارج از لیست بیمه حقوقی بخش های درمانی دولتی و خصوصی اجازه دریافت واکسن را ندارند و در صورت مغایرت مشخصات افراد واجد شرایط و تخطئی از دستورالعمل، برخورد قانونی خواهد شد.

 وی همچنین با اشاره به لزوم تدوین برنامه مشخص و هدفمند در تزریق واکسن، اظهار کرد: به منظور شتاب بخشیدن به تزریق واکسن ویروس کرونا نیاز است لیست کارکنان مراکز بهداشتی و درمانی سطح شهرستان قشم به تفکیک بر اساس زمانبندی مشخص به شبکه بهداشت ارسال و افراد مطابق لیست تعیین شده، جهت تزریق واکسن ارجاع شوند.

دولتی و خصوصی قشم مراکز درمانی نظام پزشکی ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر