کد خبر: 1065030 A

رئیس ستاد انتخابات استان همدان:

رئیس ستاد انتخابات استان همدان گفت: صلاحیت بیش از ۹۵ درصد از داوطلبان انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه بهار و کبودراهنگ و ششمین دوره انتخابات شوراهای شهر این استان از سوی هیات های اجرایی تایید شده است.

به گزارش ایلنا از همدان مصطفی آزادبخت در دومین نشست خبری ستاد انتخابات استان همدان، اظهار داشت: انتخابات ریاست جمهوری، شورای شهر و روستا و میان دوره‌ای مجلس در حوزه انتخابیه بهار و کبودراهنگ، ۲۸ خرداد همزمان با سراسر کشور در استان همدان برگزار می شود. 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری همدان افزود: در مدت زمان پیش‌بینی شده برای ثبت نام داوطلبان نمایندگی مجلس ۶۹ داوطلب در حوزه انتخابیه بهار و کبودآهنگ ثبت نام کردند که صلاحیت ۹۵ درصد نامزدها توسط هیات اجرایی تایید و نتیجه رسیدگی نیز به داوطلبان اعلام شده است.

وی گفت: همچنین یک هزار و ۱۴۸ نفر برای عضویت در شورای اسلامی شهرهای استان همدان ثبت نام کردند که صلاحیت ۹۵.۶ درصد آنها در هیات های اجرایی تایید شد و هیات نظارت شهرستان ها نیز کار بررسی صلاحیت را به مدت ۲ هفته انجام و نتیجه نهایی نیز پنجم اردیبهشت به داوطلبان اعلام خواهد شد.

رئیس ستاد انتخابات استان همدان گفت: پنج هزار و ۴۴۵ نفر نیز برای عضویت در شوراهای روستایی این استان داوطلب شدند که ۲۰۵ نفر از داوطلبان معادل ۳.۷ درصد زن و مابقی مرد هستند.

به گفته وی، در پنجمین دوره انتخابات شوراها، ۵۲ روستای استان همدان به حد نصاب لازم برای برگزاری انتخابات نرسید که در این دوره انتخابات شوراها در تمامی روستاهای استان همدان برگزار خواهد شد.

آزادبخت ادامه داد: سه هزار و ۱۷۴ نفر از نامزدهای انتخابات شوراهای روستایی استان همدان دارای مدرک تحصیلی ابتدایی، ۳۷۵ نفر تحصیلات دوره راهنمایی، ۲۶۲ نفر مقطع متوسطه، ۹۲۱ نفر دیپلم، ۱۵۹ نفر فوق دیپلم، ۴۴۲ نفر لیسانس، ۹۱ نفر فوق لیسانس و ۲۱ نفر نیز دارای مدرک حوزوی هستند که نسبت به دوره گذشته انتخابات، سطح سواد و مدرک نامزدها افزایش یافته است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری همدان با بیان اینکه شمار داوطلبان شوراهای شهر در این استان نسبت به دوره پنجم ۲ درصد کاهش و در شوراهای روستایی ۳.۷ درصد افزایش یافته است، افزود: کار بررسی صلاحیت نامزدهای شوراهای روستایی درحال انجام است و ۱۰ روز برای بررسی صلاحیت داوطلبان ششمین دوره شورای اسلامی روستا فرصت در نظر گرفته شده است.

آزادبخت گفت: انتخابات دارای فرایندهای مختلفی است که براساس ارزیابی وزارت کشور، استان همدان در جریان طی فرآیندهای انتخابات، رتبه دوم کشور را به خود اختصاص داده است.

رئیس ستاد انتخابات استان همدان با تاکید بر اجرای دقیق قانون توسط تمامی عوامل اجرایی و نظارتی انتخابات، اظهار داشت: تامین امنیت و سلامت لازمه اصلی برگزاری انتخاباتی پرشور، حداکثری و رقابتی است و هدف و اولویت اصلی همه دست اندرکاران انتخابات در استان همدان، برگزاری انتخاباتی قانونمند، سالم، پرشور و با حضور حداکثری مردم است.

وی گفت: مجریان انتخابات با استقلال تمام و بی طرفی وظیفه خود را در زمینه برگزاری انتخابات انجام می‌دهند و زمینه مناسب برای مشارکت و حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رای را فراهم خواهند کرد.

استان همدان با ۱۰ شهرستان، هفت حوزه اصلی و ۱۹ حوزه فرعی (شامل سه شهرستان و ۱۶ بخشداری) دارای ۹ کرسی در مجلس شورای اسلامی است.

استان همدان انتخابات انتخابات مجلس مجلس شورای اسلامی حوزه انتخابیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر