کد خبر: 1065022 A

پیله فروش مطرح کرد:

مسئول کارگروه سلامت و امنیت غذایی جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: اگر مالچ‌های پلاستیکی در کشت نایلونی توسط تولید کننده جمع آوری نشده و باعث خسارت به محیط زیست شود فرد متخلف به اداره محیط زیست استان معرفی خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، محمد پیله فروش با اعلام این خبر گفت: در قانون مدیریت پسماند، مالچ‌های پلاستیکی در کشت نایلونی جزو پسماند‌های ویژه هستند که جمع آوری آنها طبق قانون برعهده تولید کننده یا همان کشاورز است.

مسئول کارگروه سلامت و امنیت غذایی جهادکشاورزی استان قزوین ادامه داد: اگر مالچ‌های پلاستیکی جمع آوری نشوند و باعث خسارت به محیط زیست شود فرد متخلف به اداره محیط زیست استان معرفی خواهد شد.

وی ابراز کرد: با توجه به اینکه بیشترین کشت نایلونی در شهرستان بوئین زهرا انجام می‌شود در سال ۹۸ متخلفان این حوزه به اداره محیط زیست استان و مراجع قضایی معرفی شدند.

این مسئول عنوان کرد: شاهد این هستیم که بخشی از صیفی کاران از سایر استان‌ها به قزوین مهاجرت کرده و پس از کشت به استان خود باز می‌گردند؛ از این رو لازم است زارعان در قرارداد‌های خود با آنها به این نکته اشاره کنند که این افراد موظف به جمع آوری مالچ‌های پلاستیکی در کشت نایلونی هستند و از آنها برای این کار تضمین بگیرند.

استان قزوین سلامت محیط زیست امنیت بوئین زهرا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر