کد خبر: 1065012 A

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان:

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گفت: قزوین از استان های مطرح کشور در زمینه تولید نهال مثمر به شمار می رود.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط‌عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین، فاطمه خمسه با اعلام این خبر گفت: نهال های دارای شناسه یا لیبل دار، برچسبی بر روی خود دارند که حاوی اطلاعات ژنتیکی نهال مربوطه، سال و محل تولید و سایر مشخصات است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین افزود: قزوین از استان های مطرح کشور در زمینه تولید نهال مثمر به شمار می رود که حدود چهار میلیون اصله نهال مثمر استاندارد امسال در این استان تولید خواهد شد که یک سوم از این تعداد شناسه دار هستند.

خمسه بیان کرد: به کشاورزان استان توصیه داریم تا برای توسعه و اصلاح باغ های خود از نهال های شناسه دار یا لیبل دار استفاده کنند که از کیفیت بالا و مطمئن تری برخوردار بوده و عملکرد (تولید) بهتری نسبت به سایر نهال ها دارند.

وی در ادامه یادآور شد: در حال حاضر ۱۹ نهالستان در استان قزوین از سازمان جهاد کشاورزی مجوز فعالیت دارند که ۲ مورد آنها جزو واحدهای کشاورزی دانش بنیان به شمار می روند و با استفاده از روش های علمی روز دنیا به کار تکثیر نهال اشتغال دارند.

این مسئول تصریح کرد: از ظرفیت نهالستان‌های‌استان قزوین برای توسعه باغ‌های مثمر و اصلاح و جوان‌سازی باغ های کهنسال استفاده می کنیم.

استان قزوین اشتغال روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان جوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر