کد خبر: 1065011 A

استاندار اردبیل خبر داد:

استاندار اردبیل گفت: فاز اول کارخانه داروسازی امید فارمد پارسیان با اشتغال زایی۳۰۰ نفر در آینده نزدیک افتتاح می شود.

به گزارش ایلنا، اکبر بهنام جو در جریان بازدید از محل مجموعه داروسازی امید فارمد پارسیان اردبیل از افتتاح این فاز از کارخانه در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت: فاز اول کارخانه داروسازی امید فارمد پارسیان به منظور تولید قطعات پلاستیکی برای شربت و بسته بندی و مواد اولیه انواع داروهای گیاهی و نیز گرفتن اسانس گیاهان دارویی طراحی شده است.

وی افزود: دستگاه های خط تولید تیوپ،  انواع پماد و کرم های مختلف تا ۱۵ روز دیگر نصب می شود با پیشرفت فیزیکی بالای۹۰درصد با اشتغالزایی۳۰۰ نفر افتتاح می شود.

استاندار اردبیل تصریح کرد: در حال حاضر ۲۰۰نفر در مراکز آموزشی برای راه اندازی فاز اول آموزش می بینند و بیش از۸۰۰ نفر تا پایان امسال در فاز اول و دوم این مجموعه شاغل می شوند.

وی با بیان اینکه نزدیک ۳۵ هزارمتر مربع در این شهرک زیر بنا ساخته شده است، افزود : خوشبختانه کار فیزیکی سوله های اصلی تمام شده و عملیات اجرایی محوطه سازی نیز آغاز شده است و پیشرفت فیزیکی خوبی که دارد و عملیات کلنگ زنی بخش های دیگر در زیربنای ۸۰ هزار متر زیربنا به زودی کلنگ زنی می شود.

بهنام جو این مجموعه را ظرفیت بزرگی برای استان و کشاورزانی که در حوزه تولید گیاهان دارویی مشغول هستند بر شمرد و گفت: این کارخانه در نوع خود یک واحد صنایع تبدیلی است چرا که در زمینه تولید داروهای گیاهی کار خود را آغاز می کند و برای اولین بار در منطقه کارخانه ای با این وسعت و در چند فاز مختلف احداث می شود.

وی گفت: این مجموعه در نوع خود بزرگترین و بهترین کارخانه با برند opd فعالیت می کند و در فاز دوم نیز تحت لیسانس  هلث اید انگلستان داروهای گیاهی و شیمایی و مایعات دارویی و همچنین کلیه ملزومات مورد نیاز دارویی را تولید خواهد کرد.

انتهای پیام/
افتتاح داروسازی استاندار اردبیل اکبر بهنامجو کارخانه داروسازی امید فارمد پارسیان امید فارمد پارسیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر