کد خبر: 1064906 A

فرماندار گناوه:

فرماندار گناوه از ایجاد زیرساخت های لازم جهت اسکان اضطراری زلزله زدگان این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از بوشهر ، غلامرضا مهرجو، فرماندار گناوه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تمهیدات و برنامه‌ریزی لازم برای اسکان اضطراری شبانه مردم در شهر و روستاهای زلزله زده این شهرستان اندیشیده شده‌ است.

فرماندار شهرستان گناوه افزود : باتوجه به شرایط کرونایی و پرهیز از تجمع، در صورتی که پس لرزه‌ای در شب به وقوع پیوست از فضاهای ورزشی در شهر و روستا استفاده خواهد شد.

مهرجو ابراز داشت : به رغم  شدت زمین لرزه خسارات شهرستان عمده و جزیی و بدون تلفات جانی بوده‌ است.

فرماندار شهرستان گناوه اظهار داشت : بیشتر خسارت‌های وارده به دیوارهای واحدهای مسکونی و بناهایی که قدمت طولانی داشتند و یا از استحکام لازم برخوردار نبودند وارد شده‌ است.

مهرجو افزود : براساس ارزیابی‌های صورت گرفته میزان خسارت‌ها در ۶ روستا و بین ۶ تا ۱۰ درصد است که بیشتر مربوط به دیوارها و ترک خوردگی سقف خانه‌ها بوده‌ است.

فرماندار شهرستان گناوه ابراز داشت : روستاهای گمارون، تاجملکی، بهمنیاری غربی و شرقی، کلر، کمالی و شول بیشتر درگیر بودند که تیم‌های امداد و نجات و بازرسی در ساعات اولیه وقوع زلزله به این مناطق اعزام شدند. 

فرماندار شهرستان گناوه افزود: زلزله به زیرساخت های برق، آب، گاز و ارتباطات تلفن خسارتی وارد نکرده‌است و شهرستان مشکلی در این زمینه‌ها ندارد.

امداد و نجات برق زمین زلزله زدگان اسکان اضطراری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر