کد خبر: 1064735 A

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان خبر داد:

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۴۳ بنای غیرمجاز در سطح استان قزوین شناسایی و ۱۱۶ مورد از آنها قلع و قمع شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، فاطمه خمسه با اشاره به بناهای غیرمجاز در اراضی کشاورزی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۱۶ بنای غیرمجاز در اراضی کشاورزی استان قلع و قمع شده که شامل ۱۳ مورد قلع و قمع با احکام قضایی و ۱۰۳ مورد تبصره ۲ ماده ۱۰ طبق قانون حفظ کاربری اراضی کشاورزی است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین ادامه داد: در این مدت ۱۴۳ بنای غیرمجاز در سطح استان شناسایی شده، از این تعداد ۷۵ مورد مربوط به شهرستان قزوین، ۲۰ مورد در آبیک، ۱۶ مورد تاکستان، ۱۳ مورد بوئین زهرا، ۱۱ مورد البرز و 7 مورد متعلق به شهرستان آوج است.

وی ابراز کرد: این بنا‌های غیرمجاز در ۳۱ هکتار از اراضی کشاورزی استان شناسایی شده که با تخریب و قلع و قمع انجام شده بیش از ۳۰ هکتار از اراضی کشاورزی آزادسازی شده است.

این مسئول افزود: شناسایی ساخت و ساز غیرمجاز در اراضی کشاورزی استان و برخورد با این معضل یکی از مهم‌ترین اولویت‌های سازمان جهادکشاورزی است که همواره به صورت مستمر تحت نظارت و رصد کارشناسان امور اراضی سازمان قرار دارد.

خمسه گفت: برای پیشگیری و برخورد با ساخت و ساز‌های غیرمجاز در اراضی زراعی و باغی و اراضی ملی سامانه ارتباط مردمی ۱۳۱ ویژه حفاظت از اراضی کشاورزی و نیز سامانه ۱۵۰۴ یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بصورت شبانه‌روزی آماده دریافت گزارش‌های مردمی است.

استان قزوین ساخت و ساز سازمان جهاد کشاورزی استان کشاورزی سازمان جهادکشاورزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر