کد خبر: 1064621 A

به علت رعایت نکردن شیوه نامه‌های بهداشتی؛

۸۸ واحد متخلف به علت رعایت نکردن شیوه‌های نامه‌های بهداشتی هفته گذشته در استان همدان پلمب شدند.

به گزارش ایلنا از همدان، لیدا رفعتی از پلمب ۸۸ واحد متخلف به علت رعایت نکردن شیوه‌های نامه‌های بهداشتی طی هفته گذشته در استان همدان خبر داد و گفت: همچنین متصدیان ۲۳۷ واحد متخلف در یک هفته گذشته به علت بی‌توجهی به شیوه نامه‌های بهداشتی به مرجع قضایی معرفی و برای آنها اخطاریه صادر شد.

وی افزود: بر اساس آمار ۳۶ درصد مردم این استان هنگام مراجعه به اماکن و مراکز عمومی از ماسک استفاده نمی‌کنند این در حالی است که زدن ماسک یکی از مهمترین راه‌های پیشگیری از ابتلا به کرونا است.

مدیر سلامت محیط و کار دانشگاه علوم پزشکی استان همدان بیان کرد: میزان استفاده متصدیان و شاغلان مراکز و اماکن صنفی و صنعتی استان همدان از ماسک نیز مطلوب نیست و ۳۴ درصد آن‌ها از ماسک برای محافظت خود در برابر ویروس کرونا استفاده نکردند.

رفعتی گفت: همچنین ۸۸ درصد شاغلان و کارمندان در ادارات و ۸۶ درصد فعالان در موسسه‌ها و بانک‌ها از ماسک استفاده کردند و درصد استفاده از ماسک از سوی مردم هنگام استفاده از وسایل نقلیه عمومی به پایین‌ترین حد خود یعنی ۶۴ درصد کاهش یافته است.

وی افزود:با توجه به قرار گرفتن در شرایط قرمز کرونایی فعالیت شهربازی، باغ وحش، کافه و قهوه خانه ها، آموزشگاه ها، باشگاه‌های ورزشی سالنی، استخر‌های سرپوشیده و همایش‌ها تعطیل شده همچنین مراسم فرهنگی، مذهبی و اجتماعی در این شرایط برگزار نمی‌شود.

استان همدان دانشگاه علوم پزشکی استان قهوه ویروس واحد متخلف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر