کد خبر: 1064614 A

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کرمانشاه خبر داد:

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه گفت: بالگرد هلال احمر کرمانشاه پس از یک ساعت عملیات هوایی در کوه «پرآو» توانست سه نفر گرفتار و مصدوم در ارتفاعات این کوه را نجات دهد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه، فرزین معتمدی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه افزود: ساعت ۱۰ صبح روز شنبه (۲۸ فروردین) حادثه‌ای مبنی بر گرفتار شدن سه کوهنورد در «سه کل بازرگان» ارتفاعات پرآو بیستون به مرکز کنترل و هماهنگی عملیات EOC استان کرمانشاه گزارش شد که بلافاصله تیم‌های واکنش سریع و پایگاه کوهستان بیستون به محل حادثه اعزام شدند.

وی اضافه کرد: با توجه به سخت گذر بودن محل حادثه و عدم امکان انتقال کوهنوردان به صورت پیاده به خاطر وضعیت وخیم یکی از کوهنوردان؛ ساعت هفت صبح امروز (۲۹فروردین) بالگرد امدادی جمعیت  هلال احمر به پرواز درآمد و نهایتا پس از یک ساعت عملیات هوایی موفق شد به گرفتارشدگان دسترسی پیدا کند.

 معتمدی اظهار داشت: نیروهای امدادی هلال‌احمر پس دسترسی، توانستند گرفتارشدگان را از طریق عملیات ویژه با بالگرد هلال احمر به مرکز امداد هوایی غرب کشور منتقل کرده و در پایان گرفتارشدگان را جهت درمان، توسط آمبولانس به بیمارستان آیت الله طالقانی انتقال داده شدند.

نجات کوهنورد ارتفاعات پر آو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر