کد خبر: 1064521 A

مدیر شبکه بهداشت و درمان تایباد مطرح کرد:

مدیر شبکه بهداشت و درمان تایباد گفت: نتیجه مثبت آزمایش‌های کرونا در این شهرستان نسبت به اول فروردین ماه ۲۰ درصد افزایش یافته است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حیدر احسانی در این خصوص افزود: براساس رنگ بندی سامانه "ماسک" وضعیت این شهرستان از نظر شیوع کرونا زرد است و هفت بیمار کرونایی در بیمارستان خاتم الانبیا (ص) تایباد بستری هستند.

وی ادامه داد: به رغم توصیه‌ها و هشدارهای لازم، عدم رعایت موارد بهداشتی و انجام رفتارهای پرخطر، روند ابتلا به بیماری کووید ۱۹ را در این شهرستان افزایش داده است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان تایباد گفت: در صورت رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی روزهای سخت و دشواری در انتظار این شهرستان خواهد بود.

وی افزود: شهروندان از حضور غیرضروری در مکان‌های شلوغ و پرتردد خودداری کنند و در صورت حضور در این مکان‌ها و وسایل نقلیه عمومی از ماسک استفاده نمایند.

احسانی از تزریق مرحله دوم واکسن کرونا به سالمندان در مرکز نگهداری شهر کاریز این شهرستان خبر داد و گفت: در این مرحله ۳۳ نفر از سالمندان و کارکنان این مرکز و ۹۹ نفر از کادر درمان این شهرستان علیه کرونا واکسینه شدند.

وی ادامه داد: واکسن روسی "اسپوتنیک وی" در مرحله نخست عرضه آن در تایباد، به پزشکان و پرستاران شاغل در بخش مراقبت‌های ویژه و مراکز ۱۶ ساعته این شهرستان تزریق شد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان تایباد با بیان اینکه تاکنون پنج محموله واکسن کرونا وارد شهرستان تایباد شده است، افزود: همچنین در مرحله جدید به ۱۵ نفر از بیماران دیالیزی و یک جانباز این شهرستان واکسن کرونا تزریق شد.

وی ادامه داد: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون جواب آزمایش کرونای ۲ هزار و ۴۳۲ نفر در این شهرستان مثبت اعلام شده و ۱۱۹ نفر هم بر اثر ابتلا به کرونا در تایباد جان خود را از دست داده‌اند.

ابتلا به بیماری بیمارستان سالمندان شبکه بهداشت و درمان وسایل نقلیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر