کد خبر: 1064472 A

رهنمایی خبر داد:

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری مشهد، از پاکسازی بالغ بر ۱۳۰ هزار متر مربع از دیوار نوشته ها و برچسب های تبلیغاتی غیر مجاز نصب شده در سطح شهر در سال گذشته، توسط پاکبانان خدمات شهری در مناطق ۱۳ گانه خبر داد.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا از مشهد، سید محسن رهنمایی با اعلام این خبر بیان کرد: بر اساس ماده ۹۲ قانون شهرداری ها، نوشتن هر نوع مطلب و یا الصاق هر نوشته ای روی دیوارها در معابر عمومی به جز اماکنی که شهرداری آنها را مجاز شناخته، ممنوع است و هرگونه نصب تبلیغات و دیوار نویسی های غیرمجاز نقص آشکار حقوق شهروندی است و به طور جدی با آن برخورد می‌شود.

وی افزود: در همین راستا و به منظور ارتقای زیبایی بصری محیط شهری و با تلاش شبانه‌روزی نیروهای خدمات شهری، طی سال گذشته بیش از ۱۲۲ هزار مورد امحاء و پاکسازی دیوار نویسی ها و برچسب های تبلیغاتی غیر مجاز در سطح شهر صورت گرفته که در این میان، بیشترین میزان در منطقه ۳ انجام شده است.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری مشهد ادامه داد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، نیروهای خدمات شهری به صورت روزانه و دوره‌ای عملیات امحای دیوار نویسی ها و برچسب های تبلیغاتی غیرمجاز را انجام می‌دهند و از کلیه شهروندان و صنوف مختلف تقاضا می‌شود به منظور افزایش زیبایی محیط شهری از نصب برچسب دیوارنویسی در فضاهایی به غیر از فضاهای تعیین شده و مجاز خودداری کنند. 

رهنمایی خاطر نشان کرد: بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر مشهد برای برخورد با صاحبان این تبلیغات در مرحله اول اخطاریه به آن ها ابلاغ می شود تا نسبت به پاکسازی تبلیغات خود اقدام کنند و در صورت عدم پاکسازی و امحا توسط صاحبان تبلیغات، این پاکسازی ها توسط نیروهای خدمات شهری انجام خواهد گرفت و صاحبان تبلیغات جریمه خواهند شد.

تبلیغات شهرداری قانون مشهد شورای اسلامی شهر مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر