کد خبر: 1064460 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود هشدار داد؛

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت: اعمال محدودیت ها به گونه ای باشد تا شیب شیوع کرونا کاهش یابد و در هفته جاری روند بستری های ناشی از ابتلا به کرونا ویروس در استان افزایشی خواهد بود.

به گزارش ایلنا از سمنان، رضا چمن رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود بیان کرد: علت پیک جدید شیوع کرونا ویروس در کشور و استان سمنان تک بُعدی و سفرها نیست بلکه عوامل زیادی در پیک جدید شیوع این ویروس نقش دارد.

وی ادامه داد: اگرچه سفرها روند شیوع کرونا ویروس را تشدید کرد اما براساس مطالعات انجام شده بخشی از مردمی که در عید نوروز به مسافرت نرفتند ، با حضور در دورهمی ها و دید و بازدیدهای نوروزی به روند شیوع این ویروس دامن زدند.

چمن با اشاره به اینکه اکنون در شرایطی قرار داریم که کرونا به صورت خانوادگی در حال شیوع است یادآور شد: ارائه رنگ بندی جدید برای مقابله با کرونا ویروس قابل پذیرش نیست چرا که ایجاد رنگ بندی جدید، مستلزم محدودیت و دستورالعمل های جدید است که در وضعیت رنگ بندی های کنونی شیوع کرونا، محدودیت های برای مقابله با این ویروس در حال اعمال است.

وی افزود: در وهله اول باید تلاش کنیم که روند شیوع کرونا ویروس در استان سمنان را تثبیت کنیم و بعد از آن برای نزولی شدن روند ابتلا اقدام‌ شود.

 

 

کرونا دانشگاه علوم پزشکی شاهرود روند افزایشی بیماران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر