کد خبر: 1064439 A

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان:

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه کرونا همچنان در استان فعال است، گفت: شهروندان با مشاهده اولین علائم به مراکز جامع سلامت مراجعه کنند.

به گزارش ایلنا از رشت، آبتین حیدرزاده با اشاره به تعداد بالای بیماران کرونایی در استان گیلان، اظهار کرد: کرونا همچنان در استان گیلان فعال است و هر روز شاهد افزایش تعداد بیماران هستیم.

وی با بیان اینکه بیش از هزار نفر در بیمارستان استان گیلان به دلیل ابتلاء به کرونا بستری هستند، افزود: مراجعات شبانه روز گذشته که منجر به بستری بیماران در مراکز درمانی گیلان شده بیش از ۱۷۰ بیمار کرونایی است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه در همین مدت بیش از ۵۰۰ بیمار سرپایی نیز با دریافت داور دوران قرنطینه خود در منازل را سپری می‌کنند، گفت: شهروندان به محض مشاهده اولین علائم بیمار به یکی از مراکز ۲۴ ساعته و یا ۱۶ ساعته خدمات جامع سلامت کرونا پیش بینی شده مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه در تمام مراکز جامع سلامت در سایت دانشگاه علوم پزشکی گیلان موجود است، اضافه کرد: تا در صورت نیاز به خدمات درمانی در منزل، یا انجام تست کرونا و یا بستری در مراکز درمانی اقدامات لازم انجام شود.

حیدرزاده با اشاره به اینکه ماندن در منزل با وجود داشتن علائم اولیه بیماری می‌توانند خطر ابتلاء به نوع شدید بیماری را به دنبال داشته باشد، افزود: همچنان مهم‌ترین و اصلی‌ترین راهکار مقابله با کرونا رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی است.

وی ادامه داد: شهروندان باید رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، پرهیز از ترددهای غیرضرور، استفاده از ماسک، خودداری از برگزاری و حضور در دورهمی ‌های را با به صورت جدی رعایت کنند.

بیمارستان دانشگاه علوم پزشکی سلامت ماسک مراکز درمانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر