کد خبر: 1064274 A

رئیس سازمان فضای سبز شهری کرمانشاه:

رئیس رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری کرمانشاه گفت: برای جلوگیری از قطع بی رویه درختان، باغات کرمانشاه شناسنامه دار می شوند.

به گزارش خبرنگارایلنا از کرمانشاه، فرامرز رحمتی زاده اظهار کرد: در سال گذشته و روز درختکاری با توجه به دعوت سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری کرمانشاه از مردم برای کاشت نهال میوه در منازل مسکونی، این طرح با استقبال عالی مردم مواجه شد و ۱۰ هزار اصله نهال میوه در منازل مسکونی کاشته شد.

وی افزود: همچنین در بلوار شهید بهشتی جهت تغییر چهره بتی پایه های منوریل و جایگزین کردن درختان شکسته شده به علت طوفان در بلوار طاق بستان یک هزار و ۸۰۰ نهال و در خیابان ۱۵ خرداد تا سه راهی مسکن ۲۵ هزار درختچه کاشته شده است.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری کرمانشاه با اشاره به قطع برخی از درختان به دلیل پروژه های عمرانی تصریح کرد: یکی از شاکیان اصلی قطع درختان مجموعه شهرداری است اما در کلانشهرها به دلیل مشکلاتی نظیر ترافیک و انجام پروژه های عمرانی این کار اجتناب ناپذیر است.

رحمتی زاده بیان کرد: یکی از برنامه های شهرداری کرمانشاه شناسنامه دار کردن درختان و باغات است تا به دلایلی مانند ساخت سازها از قطع درختان جلوگیری شود و اگر درختی توسط اشخاص قطع شود جریمه سنگینی متوجه افراد شده و به دادگستری معرفی خواهند شد.

وی ادامه داد: شهرداری کرمانشاه و کمیسیون حفظ و گسترش با بسیاری از افراد که برای ساخت و سازها اقدام به قطع درختان کرده اند برخورد کرده و مجوز پایان کار برای آنها صادر نکرده است و ناظران شهرداری در هنگام صدور مجوز ساخت در صورت وجود درخت از محل عکس تهیه می‌کنند تا از قطع درخت توسط افراد جلوگیری شود.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری کرمانشاه خاطر نشان کرد: از مردم درخواست داریم درختان ۳۰ و ۴۰ ساله را به شهرداری معرفی کنند تا شناسنامه برای آنان تهیه و به وضعیت این درختان ویژه رسیدگی شود و در روزهای اخیر سم پاشی درختان در شهر کرمانشاه آغاز شده است.

رحمتی زاده گفت: همچنین چوب درختان هرس در فصل سرما با مواد خاصی ترکیب و از آن به عنوان کود استفاده می شود و با توجه به کمبود منابع آب در دسترس شهرداری کرمانشاه و کاهش بارندگی برای درختان حاشیه های درست شده تا از منابع آب حداکثر بهره وری شود.

درختان شناسنامه دار سازمان سیما ،منظر وفضای سبز شهری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر