کد خبر: 1064075 A

مدیرکل بیمه سلامت استان :

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه گفت: با اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیک، دفترچه‌های کاغذی بیمه سلامت از ابتدای اردیبهشت ماه به صورت تدریجی حذف خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه، امید قادری مدیرکل بیمه سلامت استان گفت: با هدف جلوگیری از شیوع بیماری کرونا و به منظور اجرای دولت الکترونیک، سال ۱۴۰۰ پروژه نسخه نویسی الکترونیک را با جدیت پیگیری می‌کنیم و به تدریج چاپ دفترچه‌های کاغذی حذف می‌شود.

وی افزود: طبق زمان بندی انجام شده از ابتدای اردیبهشت دفترچه‌های کاغذی صندوق بیمه سلامت همگانی، از ابتدای خرداد دفترچه‌های صندوق بیمه روستاییان و عشایر و از ابتدای تیرماه نیز در تمام صندوق‌های بیمه‌ای (کارکنان دولت و سایر اقشار) دفترچه‌های کاغذی صادر نمی‌شود.

وی خاطرنشان کرد: از این پس دفترچه‌های درمانی به صورت تک برگی وشامل مشخصات بیمه شده در اختیار آنان قرار می‌گیرد وبیمه شدگان می‌توانند با شماره گیری کد دستوری #۶۶۶ * از استحقاق درمان خود آگاهی یافته و در مراجعه به مراکز درمانی تنها با ارائه شماره ملی و مراجعه به داروخانه با کد رهگیری از خدمات پاراکلینیک بهره‌مند شوند.

مدیرکل بیمه سلامت استان اظهار داشت: هم اکنون صد درصد بیمارستان‌های استان، ۸۷ درصد درمانگاه‌های دولتی و ۸۷.۵ درصد درمانگاه‌های غیر دولتی دارای سیستم نسخه نویسی الکترونیک هستند.

لازم به ذکر است یک میلیون و ۱۷۰ هزار نفر معادل ۶۰ درصد از جمعیت استان کرمانشاه تحت پوشش بیمه سلامت هستند.

حذف بیمه سلامت دفترچه های کاغذی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر