کد خبر: 1063977 A

مدیرکل استاندارد اردبیل:

مدیرکل استاندارد استان اردبیل گفت: در سال گذشته تعداد 3 هزار و 378 نازل عرضه سوخت مایع( بنزین و گازوئیل) در استان اردبیل مورد بازرسی و آزمون قرار گرفت.

به گزارش ایلنا، هاشم علایی در خصوص انجام آزمون ادواری نازل‌های عرضه سوخت مایع در سال 99 عنوان کرد: در سال گذشته تعداد 3 هزار و 378 نازل عرضه سوخت مایع( بنزین و گازوئیل) در اردبیل و تمام شهرستان‌های تابعه استان مورد بازرسی و آزمون قرار گرفت.

علایی افزود: بازدید از جایگاه های عرضه سوخت مایع و آزمون نازل‌ها، طبق برنامه به صورت دوره ای (هر3 ماه یکبار) و با هدف حمایت از حقوق جایگاه داران  و مصرف‌کنندگان انجام می گیرد.

مدیرکل استاندارد استان اردبیل گفت: تعداد 849 نازل سوخت مایع در جایگاه های سوخت استان فعال می باشد که در مجموع تعداد 3 هزار و 378 آزمون بر روی این تعداد نازل انجام شده و در این زمینه 208 درصد برنامه عملیاتی پیش بینی شده، تحقق یافته است.

وی گفت: کارشناسان این اداره کل، بازرسان آزمایشگاه تایید صلاحیت شده همکار و کارشناسان شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی استان، به صورت دوره ای از جایگاه های عرضه سوخت مایع استان بازرسی کرده و پس از انجام آزمون های فنی نازل ها بر اساس استاندارد ملی و روش اجرایی سازمان ملی استاندارد ایران وتائید آن با نصب برچسب آزمون دوره ای بر روی آن دستگاه، صحت عملکرد نازل را تصدیق می کنند. 

علایی افزود: در صورت عدم صحت عملکرد، تا زمان رفع نقص و انجام آزمون مجدد با همکاری شرکت نفت از فعالیت نازل مورد نظر جلوگیری می‌شود. 

مدیرکل استاندارد در پایان از شهروندان خواست در جایگاه های سوخت قبل از سوخت گیری حتما به برچسب صحت عملکرد نصب شده روی نازل توجه داشته و سپس اقدام به سوخت گیری کنند.

استاندارد هاشم علایی استاندارد اردبیل عرضه سوخت آزمون ادواری نازل‌های عرضه سوخت مایع
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر