کد خبر: 1063968 A

مدیرکل بنیاد مسکن استان همدان :

مدیرکل بنیاد مسکن استان همدان گفت: بهسازی مرحله اول بیش از ۴۰۰ روستای بالای ۲۰ خانوار این استان پایان یافت.

به گزارش ایلنا از همدان حسن ظفری گفت: با پایان این مرحله از بهسازی روستایی، بیش از ۷۳ درصد از جمعیت روستایی استان همدان از طرح‌های بهسازی برخوردار شدند. 

وی افزود: از ۹۲۱ روستای بالای ۲۰ خانوار استان همدان، بهسازی فاز اول بیش از ۷۳۱ روستا آغاز شده که تا کنون در حدود ۴۰۰ روستا به اتمام رسیده است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان همدان با بیان اینکه شاخص بهسازی روستا‌های بالای ۲۰ خانوار کشور از ۳۹ هزار و ۴۶۵ روستا، ۵۵ درصد است، اضافه کرد: این درحالی است که شاخص بهسازی روستا‌های آغاز شده، بالای ۲۰ خانوار در سطح استان همدان بیش از ۸۰ درصد است به‌طوری که این شاخص توانسته تاکنون در اجرای مرحله یک بهسازی روستا‌ها بیش از ۷۳ درصد جمعیت روستایی را برخوردار کند.

ظفری ادامه داد: اجرای طرح هادی به عنوان موثرترین و موفق‌ترین راه توانسته در سطح روستا‌ها زمینه و بستر تحولات فضای کالبدی را متناسب با تغییر و تحولات زندگی امروز در سطح کانون جمعیتی فراهم کند.

وی عنوان کرد: سال ۹۹ بیش از یک میلیارد و ۴۰ میلیون ریال اعتبار به بهسازی روستا‌ها داده شده که با تخصیص ۸۴۰ میلیارد ریال در قابل ۲۷۷ طرح تعلق گرفته که برنامه ریزی عملیاتی و اجرایی آن از ابتدای سال با سرعت در جریان است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان همدان بیان کرد: پیش‌بینی می‌شود با توجه به اعتبارات قانون بودجه ۱۴۰۰ و ردیف‌های در اختیار و اعتبارات استانی در اختیار کمیته برنامه ریزی شهرستان ها، امسال سقف اعتبارات کمک به اجرای طرح‌های هادی با یک افزایش فزاینده‌ای به بیش از ۲۰۰۰ میلیاردریال برسد.

استان همدان دارای یک هزار و ۶۷ روستاست که از این تعداد ۸۷۹ روستا دارای دهیاری است.

 

 

استان همدان شاخص همدان بنیاد مسکن استان برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر