کد خبر: 1063878 A

در دادگستری کل البرز انجام شد؛

معاون قضایی، اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری البرز گفت: برنامه های این معاونت در سال 1400 در محورهای مختلف طراحی و تدوین شده و اجرای آن با قوت و جدّیت دنبال می‌شود.

به گزارش ایلنا از البرز، جعفر داراب خانی در جمع خبرنگاران، ضمن تأکید بر اهمیت برنامه‌ریزی مؤثر در پیشبرد اهداف، اظهار داشت: بعد از بررسی های متعدد کارشناسی، دریافت نظرات مدیران و برگزاری سلسله جلسات تخصصی با حضور صاحبنظران در شورای برنامه ریزی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه، بیش از 50 برنامه ابلاغی و ده ها اقدام فوق برنامه‌ی پیشگیرانه در سال جاری برای استان البرز طراحی و تدوین شد.

دبیر شورای پیشگیری از وقوع جرم استان البرز افزود: توجه به اجرای سیاست های ابلاغی مندرج در اسناد بالادست مانند سیاست کلی ابلاغی بخش قضایی از سوی مقام معظم رهبری، سند چشم انداز، برنامه چهارم توسعه قضایی، سند تحول قضایی، قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در تعیین این برنامه ها مدنظر قرار گرفت.

وی افزود: همچنین شرایط خاص و نیازمندی های استان البرز با در نظر گرفتن آمار جرایم، آسیب های اجتماعی و اختلافات مدنی در تدوین این برنامه ها به طور ویژه دیده شده است.

این مقام قضایی خاطرنشان کرد: اجرای طرح‌ها و برنامه‌های پیشگیرانه در محورهای مختلف، همراه با ارزیابی انجام شده و پس از اجرا، میزان اثربخشی آن ها سنجیده می‌شود.

تهیة گزارشات تحلیلی و آماری، اجرای فرآیند افکارسنجی، انجام بازرسی های دوره ای، پایش و اندازه‌گیری شاخص های عملکرد و تکمیل چک لیست‌های ارزیابی، بخشی از این اقدامات است که داراب خانی در پایان به آن ها اشاره کرد.

دادگستری کل البرز جعفر داراب خانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر