کد خبر: 1063871 A

در نامه وزیر بهداشت تاکید شد؛

وزیر بهداشت در نامه‌ای به رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان، دستور عزل فوری معاون بهداشتی و مدیران ناظر بر اجرای برنامه ایمن‌سازی را صادر کرد.

به گزارش ایلنا، نمکی وزیر بهداشت در این نامه تصریح کرده است: متاسفانه با خبر شدیم که بعضی از مدیران و کارمندان منتسب به شهرداری آبادان در راستای تخصیص سهمیه واکسن به پاکبانان از این حرکت خداپسندانه و خیرخواهانه برای گروهی که در معرض شدید آلودگی با پسماند‌های آلوده قرار دارند، سوء استفاده و واکسن تزریق کرده اند.

وی افزوده است: این درحالی است که تاکنون مسئولان ارشد وزارتخانه که مستمراً در بازدید‌های میدانی در معرض گرفتاری با ویروس هستند و به عنوان گروه اولویت دار پزشکی حق استفاده از واکسیناسیون را دارند به نفع نیازمندان دیگر، از این حق قانونی، شرعی و عرفی خود گذشتند و گروهی که در اولویت‌های سوم و چهارم هستند چنین سوءاستفاده‌ای کرده اند، لذا ضروری است در اسرع وقت موارد زیر اجرا شود:

۱️- معاون بهداشتی و مدیران ناظر بر اجرای برنامه ایمن سازی در اسرع وقت عزل شوند.

۲️- تمامی کسانی که عامداً با این رفتار غیرمنصفانه و سوءاستفاده همراهی کرده‌اند و کسانی که به نحو ناشایست و ناعادلانه واکسینه شده‌اند، به مراجع قانونی معرفی شوند.

۳️- نتیجه حداکثر تا پایان وقت اداری امروز شنبه ۱۴۰۰/۱/۲۸ به اینجانب گزارش شود. بدیهی است هرگونه تکرار مورد فوق الذکر با برخورد محکم‌تری مواجه خواهد شد.

علوم پزشکی معاون وزارتخانه وزیر بهداشت آبادان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر